Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes megjavítan...

Szerintetek érdemes megjavítani a monitoromat, vagy inkább vegyek újat?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 5 éves monitorom, fél éve olyan problémám van hogy nem kapcsol be rögtön, hanem pár másodpercenként felvillan a kép aztán kikapcsol, és így tovább. Csak valamennyi idő után éled fel rendesen, leginkább úgy, ha úgy kapcsolom be, hogy ki van húzva a HDMI és csak akkor dugom be amikor már 5 perc után kiírja hogy kikapcsol energiatakarékosság miatt. Először elég volt az első 5 perc, aztán lett 10, most meg már 15 perc kell neki 3 ki-be dugdosással.

Nem értek hozzá mi lehet a baja, netes fórumokon hasonló problémákra inverter vagy kondenzátor hibát írnak. Érdemes lehet elvinnem szervizbe, ahol meg tudják bütykölni olcsóbban, vagy inkább vegyek egy új monitort? Hasonlót ami nekem megfelel már 30K környékén tudnék venni újonnan.



2019. aug. 31. 00:32
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Valószínűleg az inverter illetve a ballaszt egyik kondenzátora rossz ami pár száz forint.

Tökéletesen javítható, úgyhogy ne dobd el.

2019. aug. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus kondi hiba. Én ugyanilyen hibával javítottam 2 éve a monitoromat (akkor 7 éves volt). Úgy került ha jól emlékszem 900 Forintba a javítás, hogy nem csak a hibásnak látszó, hanem az összes kondenzátor kicseréltem benne a legjobbra ami kapható volt (105°C-os, 10000h-s). Legfeljebb 1 órás munka. Ha szervizbe viszed sem hiszem hogy elkérnek érte 2-3 ezernél többet.
2019. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!