Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop - megéri kicserélni a...

Laptop - megéri kicserélni a főbb alkatrészeket, vagy inkább vegyek egy újat?

Figyelt kérdés
Adott egy Lenovo ideapad 320-as laptop. Mostanában már zavaró, hogy szakadozik a teljesítménye, nem megy minden simán, gyorsan. Munkahelyi laptop, egyidejűleg fut rajta egy számlázó program, egy firefox ablak amin youtube live zene szól, valamint chrome böngésző, egyéb használatra, meg néha jön még mellé Excel, Word, ilyesmi. i3-6006U proci van benne, 4gb ram, illetve egy 1tb hdd. Ezekből ideális esetben szeretném mindet lecserélni, de nem tudom, hogy megéri-e bíbelődni vele, vagy pedig szánjak rá inkább több pénzt, mint amiből ezt vettem, és cseréljem le?

2019. szept. 2. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen kihasználás mellett a processzor bőven elég. Kell neki +4gb memória, a hdd helyett pedig ssd és rá sem fogsz ismerni
2019. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr. V. ***** válasza:

HDD-t SSD-re érdemes lecserélni, a 4GB a modern rendszerekhez nagyon kevés, főleg 2 böngészőt futtatva. A chrome amúgy is zabálja a ram-ot és a HDD-t is, mert havi szintem durván 1,5GB-ot töröltem annó, ami csak az állandó frissítgetései miatt maradt ott... aztán letiltottam annál a kollégánál, aki ragaszkodott hozzá, de amúgy az a legsebezhetőbb vírusok és kémprogramok által.


Processzort nem érdemes cserélni, túl nagy fejlődést nem érsz vele, inkább a lehető legtöbb ram (ha 8 felett lesz, akkor a swap kikapcsolható vagy ramdrive-ra küldhető és így tovább gyorsul), illetve a betöltések SSD-vel durván fele annyi sebességgel megvannak.

2019. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk a zenet ne youtube-rol hallgasd. Az elozo javaslatokhoz meg annyit tennek hozza, hogy pucol(tas)d ki a proci hutot es pasztazd ujra, mert ha feltelik porral, mar nem hut rendesen, a proci meg folyton visszafogja magat, hogy ne melegedjen tul.
2019. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tanácsokat!
2019. szept. 2. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!