Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire éri meg az árát ez a...

Mennyire éri meg az árát ez a számítógép, mik azok amelyek fölöslegesen jók benne és lehetne olcsóbb is?! (Gamer számítógépnek szánom) :

Figyelt kérdés

Alaplap: MSI H310M PRO-VD (17990Ft)

Proci: INTEL Core i5-9400F 2.90GHz 1151 300 BOX Intel hűtő ventilátorral (48490Ft)

Memória: HyperX 16GB FURY DDR4 2666MHz CL16 KIT HX426C16FB2K2/16 (24990Ft)

Videokártya: MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 Gaming X PCIE (113190Ft)

Merevlemez: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX (12490Ft)

SSD: KINGSTON 240GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/240G (10690Ft)

Tápegység: COOLERMASTER Elite V3 600W (14290Ft)

össz:258k



#számítógép #hardver #iPon #SSD #MSI H310M PRO-VD #INTEL Core i5-9400F 2.90GHz 1151 300 BOX Intel #HyperX 16GB FURY DDR4 2666MHz CL16 KIT #MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 Gaming X PCIE
2019. szept. 5. 18:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés aközött, hogy mekkora maximális teljesítményt írnak a dobozra és hogy mennyit bír a tápegység. Azért nem hallja a tápegység zaját, mert már halláskárosodást szenvedett miatta.
2019. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Adam1c1 ***** válasza:
0%
80+ 600W CoolerMaster ElitePower Black tápom van már két éve. Nekem nincs vele bajom. De tőlem vásárolhat akár 80+ goldot is, az se sokkal drágább. Viszont 600 W alatt ilyen konfigba még ember nem rakott 400-as tápot. Nem találkoztam még olyan írással, vagy videóval, vagy bolttal, ahol ajánlanák. Érrtem én, hogy elégséges, van egy egészséges plusz teljesítmény, amit rá kell számolni, a hosszabb élettartam érdekében.
2019. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Adam1c1 ***** válasza:
0%
80+ 600W CoolerMaster ElitePower Black tápom van már két éve. Nekem nincs vele bajom. De tőlem vásárolhat akár 80+ goldot is, az se sokkal drágább. Viszont 600 W alatt ilyen konfigba még ember nem rakott 400-as tápot. Nem találkoztam még olyan írással, vagy videóval, vagy bolttal, ahol ajánlanák. Érrtem én, hogy elégséges, de van egy egészséges plusz teljesítmény, amit rá kell számolni, a hosszabb élettartam érdekében.
2019. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Nem találkoztam még olyan írással, vagy videóval, vagy bolttal, ahol ajánlanák."

A GPU gyártójának oldalán:

"Graphics Card Power (W): 120

Recommended System Power (W): 450"

[link]


A videokártya gyártójának oldalán:

"Power consumption: 130 W

Recommended PSU: 450 W"

[link]


Egy teszt a videokártyáról:

"...the Wattage shown is the card with the GPU(s) stressed 100%, showing only the peak GPU power draw, not the power consumption of the entire PC and not the average gaming power consumption.


We rate this card at a ~116 Watt TDP in its out of the box configuration. Here is our power supply recommendation:

GeForce GTX 1660 Ti - On your average system we'd recommend a 450 Watt power supply unit."

[link]


Egy másik teszt:

"With only 135 W during gaming, power draw is very low and clearly improved over Pascal. Such low power draw ensures that any power supply will be able to run the GTX 1660 Ti."

[link]


Egy harmadikban a teljes rendszer terhelés alatt 189 W-tot vett fel:

[link]


Egy negyedik teszt:

"...our full Core i7-8700K test bed consuming a total of 220-230W under load. I was running gaming and synthetic benchmarks under this test, ranging between the aforementioned 220-230W in tests like Heaven, and games like Apex Legends and Metro Exodus."

[link]


Egy ötödik tesztben terhelés nélkül 49,6, terheléssel 179 W-tot vesz fel a teljes rendszer:

[link]


De az alábbi kalkulátorok is

[link]

[link]

engem igazolnak.

2019. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"80+ 600W CoolerMaster ElitePower Black tápom van már két éve. Nekem nincs vele bajom."

Ez elmondják a HKC, Akyga, JWC, Vargáné és társa vagy Codegen táptulajok is. Hisz szerencsére a max 150 W-tot (sem) felvevő konfigurációjuk nem izzasztja meg a papíron 400, a valóságban jó ha 200 W teljesítmény leadására képes (már ha képes) 70 % alatti hatásfokú "tápegységüket" - legalábbis addig, amíg nem jön egy áramingadozás.


"De tőlem vásárolhat akár 80+ goldot is, az se sokkal drágább."

14000 helyett 24-27000 Ft

[link]


"Érrtem én, hogy elégséges, de van egy egészséges plusz teljesítmény, amit rá kell számolni, a hosszabb élettartam érdekében."

Éppen ezért számoltam bőségesen 300 W maximális terheléssel - ami a tesztek szerint merő túlzás - és erre számoltam rá 100 W-tot biztonsági tartalékként. És így is csak 400 W.

2019. szept. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Adam1c1 ***** válasza:
0%
Én is tudom, hogy kis fogyasztásúak a hardverek, de ebből nem szabad kiindulni. Kismillió számítógép konfigurációt tudnék én is neked linkelne, ahol 500W-nál kisebb táppal nem fogsz találkozni. Ha valamire ráírják, hogy 80+ , az annyit is tud, amennyiben rendelkezik a megfelelő tanusítványokkal. De akkor is csak a 80% -át. Ha 300 a valós rendszer igény, és te 400-as tápot akarsz beletenni, ami nem lesz képes leadni, csak a 80%-át, akkor szinte semmi erőtartalék nem marad. . ....és mégegyszer mondom, minél nagyobb erőtartalék marad a tápegységben, minél kevésbé futja ki magát, annál hosszabb életű lesz, de ami még fontosabb, annál csendesebb. Annál kevésbé fog melegedni, és bizonyos teljesítmény leadása alatt be sem kapcsol a venti. Egyébként ha az Nvidia hivatalos honlapját megnézed, akkor a három évvel ezelőtt megjelent GTX1080Ti, önmagában, akár 250W -ot is felvehet.. ....és mégegyszer mondom, minél nagyobb erőtartalék marad a tápegységben, minél kevésbé futja ki magát, annál hosszabb életű lesz, de ami még fontosabb, annál csendesebb. Annál kevésbé fog melegedni, és bizonyos teljesítmény leadása alatt be sem kapcsol a venti. Egyébként ha az Nvidia hivatalos honlapját megnézed, akkor a három évvel ezelőtt megjelent GTX1080Ti, önmagában, akár 250W -ot is felvehet. Mindezeken felül a videokártya dobozára rá van írva egyes esetekben, hogy a minimum a 450W -os táp. Ezeket nem azért írják rá, hogy te okosabb legyél még a gyártónál is. ha egy tápegység a teljesítményének a határait súrolja, nem lesz képes a lehető legstabilabb feszültség leadására, és így nem marad stabilan az órajel sem.
2019. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Adam1c1 ***** válasza:
Amúgy Cooler Master MPX-5501-ACAAB-EU 550W tápegység , 80+ os, és Bronz besorolású. 15.000 ft
2019. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Ha valamire ráírják, hogy 80+ , az annyit is tud, amennyiben rendelkezik a megfelelő tanusítványokkal. De akkor is csak a 80% -át. Ha 300 a valós rendszer igény, és te 400-as tápot akarsz beletenni, ami nem lesz képes leadni, csak a 80%-át, akkor szinte semmi erőtartalék nem marad."


:D


A tápegységre ráírt teljesítmény az outputra vonatkozik, annyit tud leadni 0-24 a meghatározott üzemidő erejéig. Egy 80% hatásfokú 400W tápegység 400W teljesítmény mellett 500W-t vesz fel a falból, a veszteség pedig 100W.


"minél nagyobb erőtartalék marad a tápegységben, minél kevésbé futja ki magát, annál hosszabb életű lesz, de ami még fontosabb, annál csendesebb"


Általánosságban a tápegység szériák alapja a teljesítménytől függetlenül ugyanaz. Néhány dolgot szoktak benne kicserélni: leginkább csak a csatlakozókat, és az ehhez szükséges tranzisztorokat, az OCP kapukat is ahhoz mérten tekerik fentebb. Minden más (beleértve a hűtőbordákat és a ventilátort) ugyanaz, tehát egy nagyobb semmivel sem lesz halkabb, se megbízhatóbb. Ennek az az oka, hogy a tervezés és a gyártás is így a legolcsóbb.


Én értem, hogy leszaroztuk a tápegységedet, ezért most kognitív disszonanciába kerültél, így rá vagy kényszerülve, hogy kisepikai költeményeket írj baromságokról, csak az a probléma, hogy nekem meg szekunder szégyenérzetem van miattad, úgyhogy kérlek, először járj utána a dolgoknak, és csak utána próbáld meg szakértőnek kiadni magad. Itt van például egy tök jó írás, amit középiskolai fizikaismeretekkel is meg lehet érteni, kezd ezzel:

[link]

2019. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Ha 300 a valós rendszer igény, és te 400-as tápot akarsz beletenni, ami nem lesz képes leadni, csak a 80%-át, akkor szinte semmi erőtartalék nem marad. . "

Téves.

A tápegységre ráírt teljesítmény, a kimeneti terhelhetőség - a 80+ %-os hatásfok nem befolyásolja.

Ráadásul az emlegetett 300 W a maximális igény - ezt normális körülmények között nem fogja felvenni a konfiguráció.


"Egyébként ha az Nvidia hivatalos honlapját megnézed, akkor a három évvel ezelőtt megjelent GTX1080Ti, önmagában, akár 250W -ot is felvehet"

De itt szó sem volt GTX 1080Ti-ről.

Idézem a kérdezőt:

"Videokártya: MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 Gaming X PCIE (113190Ft)"

2019. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Adam1c1 ***** válasza:
0%
A leadott teljesítmény van ráírva, és annak képes a 80% -ára minimum. Szóval a 400W-os táp soha az életbe nem fog neked 400W-ot leadni, akkor sem, ha 500W-ot vesz fel a falból. Bár tekintve hogy ez nincs feltüntetve a tápon, én ezt sem hiszem el. Ezen kívül vannak olyan tápegységek, (mint írottam volt) adott kihasználtság alatt még a ventit sem pörgetik fel, így magától érthetődően csendesebbek. Ráadásul minél nagyobb a terheltség, annál jobban melegednek. Ezt századjára is le fogom írni, ha kell, és nem azért, mert meg vagyok sértődve azon, hogy le lett szóval a tápom, hanem azért, mert nekem van tápegységem kettő is, használom is őket, és nem csak fizika órán magolok róla, mint te. Majd ha lesz egy normális géped, meg egy normális tápod, akkor majd rájössz ezekre magadtól is. Továbbá ha kettőnk közül egyikünk konstruktívan hozzá tudott szólni ehhez a témához, az én vagyok. Te meg megragadtál a tápegység szintjén, azon is csak a magad elvont módján. Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy milyen gépről írod ezt a sok bölcsességet, mert nekem gyanús, hogy egy telefonnal a kézben lapozgatod a kisiskolás fizika tankönyvedet. Zárásképpen pedig annyit, hogy számítógépet hosszú távra építünk, és ami a legtovább szolgál ki minket, ha ügyesen választjuk, az pont a tápegység. Kérdezőnk pedig nem biztos, hogy egy életen át akarja a GTX1660-at használni, és jó volna, ha nem kellene rögtön tápot is cserélnie vele együtt, három év múlva. Mindezt csak azért, mert lebeszélted a 600W-os tápról, amin majd spórol ötezret, a 400W-os tápja meg majd kileheli a lelkét év múlva. Nem véletlenül írja rá a gyártó a kártyára, hogy a minimum rendszerteljesítmény 450W . PCX pl már össze se fogja neked rakni 400W -os táppal a gépet.
2019. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!