Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki el tudja magyarázni...

Valaki el tudja magyarázni érthetően egy laikusnak hogy Ryzeneknél miért van tétlenség alatt ~10c hőmérséklet ingadozás (temperature spikes)?

Figyelt kérdés

Először is rengetegen nem is tudják hogy van ilyen, még akkor sem ha maguknak is ryzenjük van, mert sose monitorozták a hőmérsékletet, maximum játék közben.

Ahogy kap egy kis terhelést a CPU ezek a spiekok eltűnnek. Tehát mielőtt ideírod hogy dehát neked ilyen nincs, DE VAN! :D Én is azt hittem ilyen nincs, de mégis van. Tölts le bármi monitorozó programot hwinfo vagy coretemp, akármit, zárj be mindent kivéve azt, várj 1-2 percet majd nézd meg hogy 10C-t felugrik majd azonnal lehűl és így megy tovább amíg terhelést nem kap.


PBO/XFR-t szokták mondani indoknak, de azt sem tudom hogy ezek pontosan mik, azt leszámítva hogy a boostal kapcsolatosak.


Egy téma róla pl: [link]


De YT videók is vannak.


2019. szept. 5. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene ezt megmagyarázni ? Sz ard le!

Majd ha befűti a szobát, akkor sápitozz !

2019. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

#1 Látom kimaxolta a tahósági skálát.


Én mindenhol azt olvastam, hogy ez azért van, mert valamit csinálok és ugye egy kisebb hirtelen processzorhasználat is megemeli a hőmérsékletet. Na most nekem ezzel a magyarázattal az a bajom, hogy ez nincs így. Valamiért mindenhol ezt akarták lenyomni a torkomon. Hiába kerestem, meg írtam fórumokon, hogy fix 1-2% között van a cpu használat, és egyszer csak felugrik 35-ről 47-re, akkor az csak azért lehet, mert biztos megnyitottam valami programot. Amire én még gondolni tudok az az, hogy maga a hőmérséklet mérő program az ami valami terhet rátol.

2019. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Amire én még gondolni tudok az az, hogy maga a hőmérséklet mérő program az ami valami terhet rátol."


Nem, egyszerűen csak nézd meg hány fokról hány fokra ugrik általában, nekem pl 35-ről 42-45-re. Na ilyenkor 42foknál állítsd be biosba hogy jobban pörögjön a venti, és akkor láthatjuk azaz hallhatjuk hogy progi nélkül is ugrál a hő. Mellesleg gyári AMD hűtővel nem is kell állítgatni mert ott a 10% már bőven hallható, Wraith prism-nél ami volt nekem volt amíg nem jött meg az új CPU hűtőm meg főleg, mert 40-ről 50-re ugrott, 40-en még épp halk volt, 50-en meg már hangos.

2019. szept. 5. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A felütött labdát illik lecsapni. Ez az volt.

Ki a fa szt érdekel 5-10 vagy 15 fok ? emiatt nem tudtok aludni, vagy mi ?

Irigylem a gondjaitokat.

2019. szept. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A Ryzen másodpercenként hússzor változtat órajelet és a részegységeinek működését is 1300 ponton kapcsolgatja (finomszemcsés P-State). Ezen felül nem egy, hanem húsz hőmérséklet mérőszenzort tartalmaz. Ezt a mérőprogramok így reagálják le.
2019. szept. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!