Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Itt a többség nem tudja mit...

Itt a többség nem tudja mit jelent az M.2?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést látok itt, ahol például azt akarja tudni a kérdező, hogy M.2 vagy SATA SSD-t vegyen, aminek ugye semmi értelme, mert az M.2 csak a form factor és vannak M.2 SATA SSD-k is.


Mi ennek az oka?



2019. szept. 12. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos felhasználó nem fog ezekhez érteni. Miért is kellene, mikor a hardverekkel legfeljebb addig foglalkozik, hogy 5 évente egyszer össze akar állítani magának egy új gépet? Pont azért kérdez, mert nem tudja hogy mit jelent. Ez nem csak a te példádra igaz, sokkal gyakoribb például a bit/Bájt különbség értelmezése, vagy a tárterület megnevezett és ténylegesen foglalt mérete. Pedig ezeket még tanítják is, míg hardverismeretet legfeljebb szakmai osztályban.
2019. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most fel kéne sorolni, hogy Te mennyi mindent nem tudsz...
2019. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kérdezz-felek oldal, nem pedig informatikai eszmecserékre szolgáló fórum.

Akik ide válaszolnak azért látogatják ezt a kategóriát, mert feltehetően jártasak a témában (egy-két kivételtől eltekintve).

Aki pedig kérdez, javarészt egy laikus ember, akitől nem várható el hogy naprakész legyen a percről percre változó informatika világában.

Hidd el gépészmérnökként én is tudnék olyan, számomra alapvető témát mondani amiről fingod nem lenne. Ahogy te is, én is mondhatnám hogy ez alap dolognak kéne lennie, és mi az má' hogy ezzel nem vagy tisztában?!

De mondom, ez nem egy beszélgetős fórumoldal ahol fórumoznak az emberek.

2019. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Igen valóban ez lehet a helyzet. Valszeg az M.2 t az NVME vel keverik. Egyébként mikor már benne vagy rendesen valamiben mint pl most a hardverek néha meglepő lehet az átlagos felhasználó mennyi mindent nem tud de ezért nem szabad őket lenézni.


Pl nekem faterom autószerelő és szeretem az autókat is és régebben olykor megrökönyödve néztem ha valaki nem tudta megállapítani hogy egy autó dízel vagy benzines pedig már többször is ült benne számomra meg rögtön kiderül több dologból.

Valszeg aki ilyet kérdez is tájékozottabb lehet mi csak valami más témában.


Szerintem a legsúlyosabb itt az hogy rengetegen mennyire nem értik ezt a cpu gpu bottleneck dolgot. Szerintem magát a szót sem értik és a legrosszabb mikor olyanok adnak választ akik azt HISZIK hogy értik a dolgot pedig nem igazán. Legtöbb embernél úgy vettem észre ez kimerül annyiban hogy jajj nem szabad túl erős videokártyát venni gyengébb processzorhoz mert akkor bottleneckelni fog és az valami nagggyon duuuuurva cucc a haverom/bátyám/internetnél dolgozó ismerősöm mondta

2019. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze. Sokan nem tudják, de ez nem is baj.


Az ennek az oka, hogy nincs is ilyen informatikai tudásra szükségük ahhoz, hogy tudják használni a gépet. Ha valami ujdonság előjön, az első kérdés mindig az, hogy: Ez akkor mennyire gyors? A többi infó igazából nem is fontos számukra, mert nem a informatikai területen dolgoznak. Mindegy, hogy a M.2 vagy SataSSd, nem az számukra a lényeg.

"Gyereknek /nekem lesz játékra / filmezésre, csak jó gyors legyen, hogy a kedvenc...... játéka / hd filmem elfusson :)"

2019. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!