Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elméleti kérdés, mert én...

Elméleti kérdés, mert én sajnos hülye vagyok ilyenekhez?

Figyelt kérdés
Nos a gépnél idővel a legnagyobb gondot a por okozza. Persze fel lehetne költözni egy hegy tetejére és máris javulna a helyzet. A kérdésem az lenne, hogy ma már van olyan gép design, vagy tudom is én hogy hívják, ami nem engedi be annyira a port, vagy valamilyen más megoldást alkalmaznak, de a lényeg, hogy van-e valami anti-por megoldás a 3. évezredben, vagy nincs és szinte minden gépet fél évente tisztítani kell kb.?

2019. szept. 21. 06:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mágneses porszűrő?
2019. szept. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány anti-por megoldás a 3. évezrdben: ecset, porszívó, sürített levegő, porszűrők.

Én elég poros helyen élek, de évente egyszer tisztítom a gépet. Nem okoz gondot. A portól soha nem fogunk tudni megszabadulni.

2019. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, pluszba beraksz egy porszűrőt, az sokat segít

[link]

Néha leszeded, megtakarítod és mehet vissza

2019. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már a legolcsóbb gépházakban is van porszűrő. Amelyikben nincs, az eléggé ótvar lehet.
2019. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Maximum ha teljesen zárt gépházat veszel. Amúgy a legbiztosabb ha egy steril szobában használod a gépet.
2019. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy érdemes néha portalanítani a gépet, de ha csak ritkán csinálod, akkor sem szokott nagy gond lenni. Régen én is rendszeresen takarítottam a gépem, igaz viszonylag sűrűn is cserélgettem benne ezt-azt. Mostanában rendesen hanyagolom az itthoni vasakat, maximum évente vagy 2 évente vannak kipucolva. Persze van porszűrő meg minden, de azért van mit kitakarítani ennyi idő után (nem borzalmas a helyzet, de van por). Régen a munkahelyemen az asztali gépeket is évente takarították. Na most az elmúlt 8-10 évben már nem költenek ilyenre vagy nem csinálja a rendszergazda. Igaz idővel lecserélődnek a gépek itt is, de jellemzően egy 8-10 évet mennek az egyszerűbb felhasználású masinák. Vannak olyan gépek is az egyik részlegen, amik már vagy 12-14 éve ott vannak, mennek napi 16 órát (por is van, porszűrő nuku) és már eszemet sem tudom mikor takarították őket. Köszönök jól vannak.

Nem mondom, hogy ez követendő példa csak arra akarok rávilágítani, hogy felesleges túlpörögni a dolgokat. Ilyen az évenkénti pasztázás, meg az SSD meghajtók agyonkímélése is. Minimális törődés, odafigyelés és némi hozzáértés kell ugyan a gépek használatához és kezeléséhez, de nem kell túlremegni a dolgokat. Persze drága volt, meg úgy érzi az ember örömében, hogy nagyon akar a vasra vigyázni, de pár év után már másképpen tekint az ember ugyanarra a masinára. Arról nem is beszélve, hogy azért 6-8 év után a legtöbb gép (vagy annak a fő alkatrészei) lecserélődnek, ennyit meg viszonylag mostoha -de nem exrém vagy rendeltetéstől eltérő- körülmények között is kibírnak).

2019. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én havonta/két havonta ha megfújkálom belül. Elülső ventik elött és a ház alján porszűrő. A gyári elég gagyi, így én fekete harisnyát húztam az elülső szűrőkre. Majdnem patika a gép belseje mikor megfújkálom, de kényes vagyok az ilyesmire. Kinek mi na. Egy hegy tetején is elég por lenne, mert nem fogod elhinni, de a legtöbb por az emberi bőr miatt van. Az elhalt hámszövetek ugye.
2019. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudtam, hogy lesz pár ember, aki a takarítást fogja csak mondani, pedig nem is arról volt szó, hogy muszájból nem végezné el az ember. :)
2019. szept. 21. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
A port nem fogod tudni soha kizárni a gépből. Csökkenteni lehet szűrőkkel, de nem fogsz megszabadulni tőle. Úgy hogy természetes, hogy mindenki a takarítást ajánlja.
2019. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Háztartásigép szaküszlet (vagy szervíz) párszáz forintért vehetsz egy darab hepa-szűrőbetétet, amit a nem külső elvezetéses páraelszívóknál alkalmaznak.

Ha nem kapsz "kimérve", akkor egy teljes darabot, az persze drágább, de max 2000 forintból megvan szerintem.

Vagy régi fajta szővetzsákos porszívóporzsák anyaga kimosva, méretrevágva meg lehet próbálni, de könnyen elképzelhető, hogy rontja a hütés minőségét.

ez volt a Mekk Elek verzió!

a legbisztosabb, ha felkeresel egy számítógépkereskedést\ szervízet és ott érdeklődsz szrmélyesen.

2019. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!