Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-vel is lassú a gép? Miért...

SSD-vel is lassú a gép? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Bátyám gépét használom néha, főképp ha játszok valamit (az enyém öreg és lassú).

Az ő gépe sem új, de 4-ik generációs i5 van neki benne, 16GB ram, meg GTX 750 videokártya.


A rendszernek 500GB Samsung SSD.


Bekapcsolás meg kikapcsolás az nagyon gyors neki, de néha a rendszernek átugrik működés közben, és pl 1 percig tart mire kitöröl egy 150 kb-os képet, vagy bármit.


Ő azt mondja az a probléma, hogy 2014-től nem telepítette újra, mert nincs kedve hozzá.

2015-ben frissítette Win 10-re a Windows 7-ről, de mivel a 7-es valami agyon hackelt kalóz verzió volt neki azt mondta az sem kizárt hogy valami vírus is van a gépen. Azon kívül tele van mindenféle sz*rságokkal neki. Az SSD 2016-ban tette bele, de akkor sem telepítette újra, csak átklónozta a rendszert.

Rendszerből a legújabb van fent (1903), semmi új frissítést nem talál, minden aktuális. CCCleander-rel kb 19 gb szemetet kitakarítottam belőle, valamivel gyorsabb, de így is előfordul hogy a legegyszerűbb dolgon is gondolkozik meg néha belassul.


Mit lehet kezdeni vele? Újratelepíteni nem igen akarja, mert akkor le kéne húzni a win 10 telepítőjét, ki kellene mindent menteni róla, arra meg nincs kedve.



2019. szept. 27. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint ha valaki azt mondaná beteg vagyok de nem veszek be gyógyszert mert ahhoz el kell menni a gyógyszertárba stb nincs kedvem.


Akkor ennyi, ez van.

2019. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Takarítóprogikkal lehet próbálkozni (ccleaner) de normális sose lesz. Nekem 2 év volt a rekord amíg nem telepítettem újra, de már akkor is érezhető volt.
2019. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2019. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy szektorhibás az SSD ugyanis az SSD is tönkre tud menni és tud szektorhibás lenni.
2019. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!