Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardver megfelelő 3D...

Milyen hardver megfelelő 3D tervezéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék megtanulni 3D tervezni és nem igazán tudom milyen hardverű számítógépet rakjak össze ehhez.

Nos asztali számítógép terén és laptopok terén is érdekel a dolog, mert még nem teljesen tudom, hogy melyik lenne érdemesebb. Laptop talán azért, mert így több helyen is tudnám csinálni a dolgokat.

A válaszokat köszönöm



2019. szept. 28. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne mondd el mit terveznél és milyen programmal, mert akkor esetleg tudnánk segíteni!


Az ipari formatervezéshez és szimulációhoz általában csúcsgépeket használnak 16-32GB (vagy mégtöbb) RAM-mal, csúcs procikkal stb.


A sketchup, ami egy amatőr tervezőprogram elfut egy bármilyen laptopon.


De te fordítva ülsz a lovon egy kicsit, mert nem az kellene, hogy előbb gép és utána tervezés, hanem előbb tervezés és utána HA SZÜKSÉGES akkor gép.

2019. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Manapság az a divat hogy megveszik a gamer videokártyákat, mert 3d tervezéshez azok nem annyival rosszabbak mint az arra tervezett társaik, cserébe pedig kb féláron vannak.


Tehát kezdésnek egy jobb gamer gépet rakj össze, mert ha mégse jön össze ez a 3D tervezés akkor még mindig lesz egy gamer géped :D


Rtx2070 és fölötte, illetve ryzen7 2700x/3700x, 16/32gb ram.


Laptop felejtős amúgy véleményem szerint.

2019. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Nos meg kell mondanom nem ez lenne a fő munkám, inkább ilyen hobbi szinten csinálnám. Nem világmegváltó dolgokat inkább ajándéktárgyakat, kis játékokat, háztartási eszközöket készítenék, amiket utána kinyomtatnék, tehát magán célra szánom. Lehetséges, hogy később hasznosítanám komolyabb dolgokra a megszerzett tudást, de jelenleg nem ez a cél. A gép meg minden féleképpen kellene, mert a jelenlegi számítógépem már nagyon öreg és épp ideje lenne újat összerakni, csak gondoltam akkor már kettő legyet egyszerre csapok le.
2019. szept. 28. 14:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy milyen programot használnék nem teljesen tudom még, azt olvastam, hogy a Blender nevű program sok mindenre megfelelő, és ha ezt elsajátítja az ember, akkor más programokkal is könnyedén bánik majd.
2019. szept. 28. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Na én pont ezért mondtam hogy vegyél egy jobb gamer kártyát mintsem egy quadrot :D


Amúgy lehet a te igényeidet egy közepes kártya is kielégítené, de látatlanba nem tudhatjuk. Mindenesetre ha már újat veszel, a gtx1660 alá ne add.

2019. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké látom hogy Blender. A 1660 a minimum továbbra is, de az az alja :D
2019. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A processzor márka mindegy hogy Intel vagy AMD? Mindkettő jól funkcionál? Csak mert te AMD-t ajánlottál, meg ahogy nézem ár-érték arányban az jobb is, de azért sokan nem szeretik még mindig. Régen benne voltam ebben a témában, de mára már annyira nem követem a dolgot.
2019. szept. 28. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Vehetsz, de a 3700x "munka" párja a 9900k.

Jelzem még1x, munkában. Nem játékban. Csak hogy nehogy valaki elkezdje írni hogy... :D


De itt ugye munkáról van szó.

2019. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ah megnéztem pár tesztet játékok alatt a 3700x és 9900k között, hát nagyon minimális a különbség :D Ilyen 3fps.

Tehát akkor már játékban sincs akkor difi.


Ezek után ha tényleg kiadod a pénzt a 9900k-ra ryzen helyett, én nem tudnám megérteni. Persze ha van pénz... :D

2019. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem vagyok a pénzem ellensége :D Köszönöm a segítséget!
2019. okt. 7. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!