Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a kettő ez egy dolog, vagy...

Ez a kettő ez egy dolog, vagy két külön dolog? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Egy irodai "alap" 60hz-s, 4ms-es, 1920x1080 benq monitoron játszom a sieget! A játékmenet rettentő darabosnak érzem, konkrétan mintha 30 framem lenne, vagy annyi se, holott 90-120 körül mozog! Ez a monitor ugyebár nem támogat se G sync, se Freesync technológiát! Szóval marad a Vsync.. Ha azt bekapcsolom, akkor ugye lockol 60-ra, és folyamatos lesz a kép, minden szuper... Viszont a Vsnyc ahogy tudom, elég nagy hátrányokkal jár.. Na de akkor a kérdésem.. : Szóval maga a képtöredezettség (a textúrák szétesnek mozgás közben) az nem zavarna engem! Azonban az, hogy 30Fps érzetem van, az annál jobban.. Szóval utóbbit is "képtöredezettségnek" kell mondani, vagy ez egy másik probléma lenne?

Ja amúgy a gép:

i3 6100

Rx 460 4GB

8GB Hyper X DDR4 RAM

Windows 7

FSP Hyper M 500W

Asus B150M-K


Köszönöm a válaszokat!

Amúgy más játékban nem éreztem ilyesmit! Jó nyilván más játékban is folyamatosabb lett minden v syncel, de az az nélkül is teljesen jó volt minden (pl cs go vagy gta 5)



2019. okt. 15. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:

A monitor amúgy gw széria egyik darabja!

Anno 3 éve 50.000Ft volt mikor vettem.

Amúgy a ram 2133mhz asszem, ez kimaradt. És nem dual, hanem síma 1x8-as!

2019. okt. 15. 13:40
 2/7 anonim válasza:
90-120 fps egy 60hz-es monitoron? Nem tudom, hogy neked mi a célod vele de ahol a vsync hátrányokat okoz ott valószínű, hogy egy 144hz-es monitor kellene. Nem javaslom a vsync kikapcsolását mert az screen tearinget okozhat. Valami superpro gamer adta a tippet hogy kapcsold ki mert az agyad es a reflexeid felemelkedtek olyan szintre hogy 1/60s alatt tudsz headshotokat osztogatni?
2019. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állítólag input laggot okoz.. Meg ha beesik 60-ról akár 59-re, akkor máris azt hatalmas laggnak érzem majd. De cs-ben meg 140 körül van fps - em, és ott nem érzek semmit! Sry amúgy. Nem ertek ezekhez annyira..
2019. okt. 15. 14:00
 4/7 anonim válasza:
60Hz-es monitor nem tud 60-nál több framet megjeleníteni másodpercenként szóval ami afelett van az megy a levesbe. Nem hiszem, hogy a monitoroddal lesz a probléma de ha darabosnak érzed az valószínű a vsync miatt van. Ha vsyncel 59-fpsnél darabosnak érzed akkor szerintem vagy nem 59fps volt vagy valami más lesz a dologban.
2019. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Na és vsync nélkül számottevően gyorsabb lett az inputod? Kapásból 144Hz-es monitorral kellene kezdeni.
2019. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez 3 éve volt mikor ezt a monitort vettem! Akkor még nem néztem én ilyeneket hogy hz meg ms meg betekintési szög, meg inch stb. Legyen full hd, és ne 20 ezer forint legyen azért :D kB ennyit néztem. Tervezem majd váltani csak kérdés hogy melyikre. Egy zowiet néztem ki most. 65 ezerről kapható. 144hz,FHD,1ms,24 inch,170-es betekintési szög. XL2411P a neve. Szerintem nekem jó lenne belépő szintű monitornak. Amúgy vsyncel, és az nélkül és vannak néha hatalmas laggjaim, de ilyen 5mp sek. Bár ez viszonylag ritka. Amúgy vsyncnek én személyszerint nem vettem észre, hogy hátránya lenne. Ugyanúgy lőttem, játszottam azzal, mint nelküle. Én semmilyen késést sem vettem észre.
2019. okt. 15. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg valamilyen programmal fps lockal játszani.

Nálam a 62 fps vált be, sokkal stabilabb a jatek mind a sima vsync.

2019. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!