Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook Air (2017) -t megéri...

Macbook Air (2017) -t megéri még vásárolni?

Figyelt kérdés
Könnyű kisméretű laptopot keresek max 300e Ft-ig, ebben a kategóriában már van választék ultrabookok között is. Kérdés hogy átlag felhasználásra megéri még ezt a "régi" modellt megvenni vagy inkább windows fronton nézelődjek?
2019. okt. 21. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán éri meg. Lassan már az apple fanboyok egy része is eljut arra a szintre, hogy képes kimondani hogy az apple pofátlanul túlárazott kakát árul. Főleg Jobs halála óta.
2019. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem vagyok alma fan,de jó pár laptop után kb 1 éve MacBook Air-t használok és nagyon nagyon szeretem,a legkezesebb gép,amivel valaha dolgom volt.
2019. okt. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy Windows-t akarsz használni rajta, vagy macOS-t?


Ha Windows-t, akkor nincs értelme megvenni, mert minden, amitől az Air (és általában a Mac-ek) jók, azokat Windows-on el fogod veszteni, rettenetes hardver driver-ek vannak Win-re...


Ha macOS-t, akkor jó lehet, ha a 1440x900-as felbontás elegendő számodra, és még nem láttál „retina” kijelzőt.


Amúgy tényleg nagyon jók, főleg ha újonnan sikerül hozzájutni, ebben a kategóriában ezt a minőséget az egyéb gyártóktól sem fogod olcsóbban megkapni. Nekem is ez van nagyon régen (2013-as), és még mindig nem érzem, hogy mindenáron ki kellene cserélnem.

2019. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Szerintem nagyon is megéri sok szempontból.

Ha részletezed mire van szükséged, mit vársz el akkor könnyebben meg lehet válaszolni ezt a kérdést.

2019. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A meret, a jo billentyuzet es az uzemido fontos, a mac os tudom hogy stabil es tobbnyire jol optimalizalt, igaz kicsit idegenkedem is tole, mert vilag eletemben windowst hasznaltam. Viszont win fronton kineztem attol arilag nincs messze az air sem, igy felmerult mint opcio. Net, film, es officera nem kell eros hardver szamomra.
2019. okt. 25. 16:51
 6/12 anonim válasza:
Ha már “régebbi” modellen gondolkozol, akkor kijelző minőségben is és hardver szempontjából is jobban megérheti a 2016-17-es Macbook Pro 13 colos verziója, persze itt is vannak komprumisszumok. (És tapasztalatból javaslom a 256GB-os vagy nagyobb tárhelyű modelleket)
2019. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

ha úgy jársz, mint én (világ élet windows, kis idegenkedés), akkor soha az életben nem lesz ezután windows géped. :)

Nagyon ajánlom. Kb ugyanezt használom és túlteljesít mindenben.

2019. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg is az általad kiszemelt gépről gépelem a válaszom. Igaz én még 2018ban vettem, meg nem sokára le is cserélem, de még mindig ajánlani tudom.


Ha pro felhasználó lennél akkor nyílván meglennének az előre kitalált speficikációid amiket rég leírtál volna így gondolom átlag felhasználásnál többre nem kell.


Amire tökéletes.



Csak egy mindennapi praktikus példa.


A laptopomat 3 ujjal feltudom emelni. Emiatt olyan szinten könnyen használható és hozdozható, hogy amikor WCre kell mennem és pont használom, bele van dugva a füllhallgatóm, csak felállom egyik kezemmel a laptoppal és úgy megyek el WCre tarva a kerembe.


Időnként lerakom ha nagyobb koncentrálást igényel a dolog.


Hasonlóan viszont midenhova a lakásban.


Akárhova megyek csak random bedobom a táskámba. Egésznap bírja az aksija. Van hogy elviszem magammal használom, majd este is megnézek egy filmet, majd csak másnap este rakom töltőre.


Maximálisan felhasználó barát.


Nekem kicsit kezd gyenge lenni, mert már nem átlagos felhasználó vagyok és kéne használnom virtuális gépeket, meg rengeteg windows specifikus szoftvert, de egy olyan embernek aki csak filmeket akar nézni, youtubeot és az üzetőfalát a facebookon tökéletes.


Az meg mindegy, hogy olcsóbban meg lehet venni hasonló erőségű gépet.


Itt nem az SSDt vagy a DDR3 Ramot (vagy kitudja mit van ebben) fizeted meg, hanem hogy 3 ujjal felkahasd. A felnti WC példámat a macOst, ami a mai napig felhasználó barátabb és jobban nézki.


A kialakítását, ami nem egyedi. A windowsos világban is megvannak. Pl.: A Zenbookot nagyon menők, de a Maceket szídó emberek amikor azt mondják, hogy "Fele annyiért is lehet kapni", akkor általában fröccsentett műanyagos 3x nehezebb merevlemezes szőrnyetegedre gondolnak.

2019. nov. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt lefelejtettem, hogy a windowsos világban a hasonló minőségű kialakítású laptopok is ennyibe kerülnek. A Zenbookon kb ugyan annyiba.


Meg ez az a dolog, amit mindennap órákon át nézek.


A mainapig nagyon tetszik a világító alma. Most is látom a visszaverődését az üvegszekrényemen.


Ez az utolsó model amelyiknek még világít a hátulja. :D Nagyon gyerekes ok, de imádom.

2019. nov. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is imádom a világító almámat!Jó,én nő vagyok,talán elnézhető nekem! :D

De nem tudtam,hogy ezeken a 2017-eseken volt ilyen utoljára.Még egy ok,hogy ne akarjam lecserélni!: )

2019. nov. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!