Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most elromlott a videokártyám?...

Most elromlott a videokártyám? A gépem szerint nem

Figyelt kérdés

Nem egy mai gépem van, egy ACER aspire timeline U M3 gamer notebookom, Nvidia GT640M-es videkártyával. Amikor olyan 6 éve beszereztem, Far Cry 3, Bioshock infinite, ilyesmi újabb játékokat futtatott egész magas grafikán teljesen jól. Azonban ma már egy league of legendset se futtoat le 25 fölötti FPS-el, és most telepitettem a Morrowindet, ami max grafikán akadozik... :D A gépem tegnap tettem újra, de már évek óta ezt produkálja, és többször újratettem már. Az Nvidia GPUn futnak a játékok, nem azzal van a baj, hogy nem érzékeli. Mégis, mintha nem azon futnának mert olyan rossz... Azt még megjegyzem, hogy amikor nemrég frissiteni akartam az nvidia driverem (hivatalos honlapról), mert 2013as volt rajta a vétel óta lol, a gépem kékhalálba meghalt. Az error messagere nem emlékszem, de akárhányszor probáltam utána, akár nem a legujabb frissitéssel, mindig kékhalálba meghalt. De olyan szinten hogy ujra se indult a gépem utána, ujra kellett raknom megint :(. Probáltam keresni erre megoldást a neten, de nem nem találtam olyat ami megjavitotta volna, főleg hogy alig pár forumot találtam erről a kékhalálos messageről. Ezután már főleg azt gondolom hogy a videokártyával van valami baj még úgy is hogy azt irja ki gépem, hogy minden rendben van.


Valakinek ötlete van, hogy mi lehet a probléma? Rámtört a régi gamelős korszakom, és emiatt nem akarok új gépet venni, de hát így még nemhogy a 2010-es évek első felében kijött játékokkal se játszhatok, a 2003as Morrowindet se viszi el rendesen... Köszce a segitséget.


ui.: most látom, hogy morrowind beállításoknál lehet választani "graphics adaptert", és csak a gyári INTEL HD graphics 3000"-at dobja fel...


2019. okt. 28. 11:01
 1/7 hypno ***** válasza:
Csak én nem látok jól, vagy nem írtad milyen op.rendszert használsz?
2019. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Arra tippelnék, hogyha te szétszednéd azt a gépet, akkora porcica lenne benne, hogy nyávogna.

A por és a kiszáradt hűtőpaszta miatt a videókártyád hőmérséklete 100 fok körül lehet, ezért visszavesz az órajeléből.

A HWiNFO vagy más program segíthet neked a teóriám alátámasztásában.

Ha mégsem a hőfokokkal van a baj, akkor a (valószínűleg) 5400rpm-es több éves HDD-re gyanakodnék. 15-20 ezerért lehet kapni egy SSD-t, ha lecseréled rá a (feltehetően szektorhibás) HDD-det, sokkal gyorsabb, halkabb, könnyebb lesz a laptopod.

2019. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1) Windows 10.

2) Igen én is ilyesmire kezdtem el gyanakodni, intézkedni fogok emiatt, köszi a választ.

2019. okt. 29. 14:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg hogy meleg!
2019. okt. 29. 14:21
 5/7 hypno ***** válasza:

#3

Attól, hogy meleg, a diszkrét videokártyának még látszania, a driverének meg települni kellene.


Biztos hogy van hozzá driver win 10 alá? Amikor megvetted a gépet és játszottál vele, már akkor is Win10 volt rajta?

2019. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapból win7es volt, csak amikor kijött windows10 még a legelején volt egy ingyenes áttérés, és én rögtön át is mentem win10-re. A videókártyám a látszik, csak minden borzalmasan fut :D
2019. okt. 30. 11:30
 7/7 hypno ***** válasza:

#6


Könnyen lehet, hogy a win10-re írt Nvidia meghajtókkal nem tudja a kártya azt a teljesítményt, amit windows 7 alatt.

2019. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!