Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebből lehet probléma?

Ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés
Adott egy tápegység aminek van egy 20 pin-es csatlakozója és egy 8 pines. A tápegységen megvan a 20 pines csatlakozó, viszont nem 8 hanem 4 pin-es a másik. Be tudtam dugni a 8 pines egyik felébe. A gép bekapcsol, működik. A későbbiekben lehet belőle problémám?
2019. nov. 5. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, ez így jó. Akkor kellen a 8 pines ha olyan sokat enne a processzorod hogy 4 pin nem elég, de azt észre vennéd mert leállna.
2019. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem teszteltem fullon az új cuccokat, csak telepítettem stb.
2019. nov. 5. 21:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egy AMD FX-6300-am van, a tápegységem meg 420 wattos. Aggódom hogy nem e kevés
2019. nov. 5. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:

A tápegység pontos típusa számít, nem a dobozra írt teljesítmény. Egyes 400W tápegységek 600W-t is le tudnak adni probléma nélkül, mások meg 100W-t se. Ha normális minőségű és nem elég, akkor a gép lekapcsol és nem történik semmi. Ha a tápegység bóvli, akkor kigyulladhat.


4 pines csatlakozó 144W-t tud leadni szabvány szerint, a processzor teljesítménye pedig 125W. Amennyiben magas az alaplap minősége és jó hatásfokkal tudja a szabályzóáramkör letranszformálni a 12V-t, akkor nem lesz probléma, egyébként pedig minden a tápegységtől függ.

2019. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan ez van nekem.

[link]

2019. nov. 5. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:

akkor gyorsan cseréld le azt az ajtótámasz akyga tápot egy normálisra mielőtt kigyullad...

- tápon nem szabad spórolni soha

- kell a megfelelő védelem biztosítása

- Ajánlott tápok :Chieftec 400w force vagy ECO / Be quiet! 400W / FSP 450W HEXA 85+ / BitFenix Formula 450W /

2019. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én ezt néztem. Ez megfelel?

[link]

2019. nov. 6. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem sokkal jobb, kifejezetten hangos, de legalább nem veszélyes.
2019. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!