Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak velem fordult elő, vagy...

Csak velem fordult elő, vagy másnak is tette már tönkre az AMD foglalat a processzorát?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, 1000 éve építek számítógépeket, de a Ryzenekig Inel alapokon működött a gépem. Úgy fél éve vettem egy Ryzen 7 2700x processzort és eddig a gyári hűtővel használtam. Végre megjött az új NZXT Kraken x62-es vízhűtésem, hát gondoltam először leszedem a gyári hűtést és a hűtúve együtt jött a processzor is, egy csomó láb elgörbül, plusz 1-2 le is tört. Garancia nem terjed ki rá természetesen. Intelnél sose volt ilyen problémám, ott a foglalat úgy odanyomja processzort, hogy lehetetlen, hogy kijöjjön onnan. Nagyon haragszok, mert a foglalat talán még használható, ott ahol a lefogató kallantyú van, annak tövéből meg egy darabka műanyag is letört. Nagyon nagyon dühös vagyok, most nincs gépem, alaplapom szerencsére igen, de az is necces. Amúgy óvatosan vettem le a CPU hűtőt, éreztem az ellenállást, de mégis megtörtént a baj.

2019. nov. 14. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
AM2+ foglalaton már találkoztam olyannal, hogy kiszedte a hűtő a procit is a foglalatból. PGA tokozás hátránya. Forgatással meg kell törni a pasztát, mielőtt leveszed a hütőt, vagy ha hozzáférsz spriccelhetsz oda egy kis izopropil alkoholt, hogy feloldja a pasztát.
2019. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
10-esnek válaszolom, hogy ha olyan AM4-es procit vásárol, ami a Wraith Prism gyári hűtővel jön, akkor mindenképpen kallantyúk fogják a helyén tartani a hűtőt, sajnos így van megoldva, iszonyat nehéz felrakni és nagy erővel szorítja oda a processzort, leszedni még nehezebb és gondolom, ahogy te is mondtad a nagy nyomás miatt alakulhatott ki, hogy összegyógyult a CPU és a hőtő!
2019. nov. 15. 22:38
 13/14 anonim ***** válasza:

látom, tényleg csatos, ezt a megoldást utálom....állítólag zajos is a hűtő....


érdekes, mert az olcsóbb hűtője nem zajos és normális csavarozós


[link]

2019. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igazán megcsinálhatták volna a Wraith Prism hűtőt is ilyenre, de már késő bánat...
2019. nov. 16. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!