Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát érdemes...

Milyen videókártyát érdemes mostanság (2019. év végén,2020 elején) venni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Először is a legfontosabb, hogy nem játék céljára kell. A legbonyolultabb játék amit szoktam játszani a gépen az az aknakereső, meg a neten van egy sokoban amivel szeretek játszani. Amire viszont kell az elsősorban tervező programok (Autocad, KiCad), és multimédia oktató anyagok készítése (bele értve rövid oktató videók vágása, készítése. azaz főleg PS, Lightroom, InDesign, AfterEffects, Premiere). Ami elvárás, hogy tudjon két monitort kezelni (16:9). Valami olyat keresek amelyik a következő 4-5 évben biztosan jó lesz (ár nem annyira szempont), 4-5 évente veszek újat.

Van valakinek ötlete? Mert gammer kártyákra van 1000 összehasonlítás de azok drágák, meg szerintem nekem feleslegesek. Ezekre az alkalmazásokra semmit nem találok, hogy mit javasolnak.



2019. nov. 24. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Csak megemlítenék egy kakukktojás kártyát, ami fölött a többiek talán elsiklanak majd:

Ott a Radeon VII a 16GB HBM memóriájával, a kártya maga egy gameresített MI50. Anno azért dobták piacra, hogy legyen valami imázs termékük amíg kijön a 5700(XT), így elég különös helyzetben van a kártya, főleg Deeplearninggel foglalkozó embereknek csábító. Két fő erőssége van, azonban neked csak a megfizethető áron adott 16GB memória miatt lehet érdekes. Hasonló árkaterógiában nem nagyon kapsz 8GBnál nagyobbal szerelt terméket, viszont erősen kérdéses kell-e neked annál több.


Ha nem kell a 16GB(reálisan nézve kétlem hogy kelleni fog ebben a hardver ciklusban), akkor pedig szerintem jól megleszel egy RTX 2060 Superrel is, ha fontos a gyártói garancia akkor továbbá EVGA termékeit ajánlom. Amúgy mi processzort használsz vagy tervezel venni?

2019. nov. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Ezekhez nem kell erdemleges grafikus szamitasi teljesitmeny


Rx 570-580 8 gb eleg lesz, altalaban tobb hdmi kimenet van rajtuk, tipusoktol fugg

2019. nov. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre így nem lehet választ adni. Teljes konfighoz lehetne ajánlani VGA-t. De így, hogy nem tudni mibe akarod beletenni nem fogok találgatni.

Egyébként a felsorolásod inkább egy erős sok magos sok szálas processzort igényel, mint VGA-t.

2019. nov. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
100%

A legjobb:

NVIDIA Quadro P5000

[link]

Most 700 alatt már meg is tudod vásárolni :)


Én egyébbként itt

[link]

néznék körül és keresnék egy, a pénztárcámnak megfelelő hardvert.

Ezeknek van autodesk minősítése, így rosszul nem jársz egyikkel sem.

- Amelyikkel rosszul járnál azt már úgy sem lehet kapni :)

2019. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy teljes konfigot kéne látni. De az történt, hogy jövő év elején terveztem új gépet venni, mert a régi már kezd elhagyni (jelenleg 10 éves a gép, és egyre nehezebb vele dolgozni az új programok lassuak már rajta, és windows10-hez nem ajánlott, így év elején a windows7 kivezetése miatt kell új gép).


Viszont tegnap a meglévő videókártya elromlott. És meg kell fordítani az ésszerű sorrendet és most kéne egy olyan videokártyát vegyek ami majd jó lesz az új hardverbe amiről jelenleg keveset tudok, hogy milyen lesz. Tehát most egy olyan videokártyát néznék, vennék amelyikkel nem jutok túl mély zsákutcába, és nem köti meg nagyon a kezem a jövő év elején a teljes gép cserénél. Annak meg cacheflow okai vannak, hogy nem most veszem meg egyben az egész gépet.

2019. nov. 25. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!