Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől tűnhetnek el a fájlok...

Mitől tűnhetnek el a fájlok és mappák maguktól a fájlrendszerből?

Figyelt kérdés
Rádugtam a meghajtót egy gépre, rámásoltam fájlokat, de amikor egy másik gépbe átraktam a meghajtót akkor nem voltak rajta a fájlok. Amikor visszavittem újra rajta voltak. Miért csak az egyiken látja? Van hogy látja a fájlokat de olyan is van hogy olvashatatlanok. Pedig a jogosultságok minden esetben ugyan olyanok.
2019. nov. 26. 12:02
 1/6 hypno ***** válasza:
Mert az egyik gép úgy van beállítva, hogy a rejtett mappák látszódjanak, a másik meg úgy, hogy ne.
2019. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rejtett mappák mind két helyen láthatóak.
2019. nov. 26. 12:37
 3/6 Shaddark ***** válasza:

"Pedig a jogosultságok minden esetben ugyan olyanok."

Ezek szerint mégsem...

Adj a mindenkinek/everyone -nak full jogot, majd speciális - nál "gyermekobjektumok örökölhető engedélyeinek ... " pipa be és alkalmaz.

2019. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3-as: Köszi a választ. Pontosan ezt csináltam még mielőtt írtad volna. Én is erre gondoltam először de nem oldotta meg a problémát. Mondjuk ha belegondolsz attól még hogy nincs jogosultságod a mappához attól még jeleznie kéne a jelenlétét, csak megnyitni nem lehetne jogosultság nélkül, de itt a létezésből is eltűnik bármit is csinálok.
2019. nov. 27. 13:29
 5/6 Shaddark ***** válasza:

A mappa beállításoknál az egyszerű fájlmegosztást kikapcsoltad gondolom, tudsz állítani mappánként így.


Én mindenképpen megnézném a mappa tulajdonságait ahol látod.

cmd

cacls Meghajtó:\mappa

N - nincs, R - olvasás (read),W - írás (write),C - módosítás (change),F - teljes jogosultság (full control)


attrib -S -H meghajtó:\mappa /s /d

esetleg attrib -S -H meghajtó: /s /d


És esetleg lehet hogy szükséges nem csak a jogokat, hanem a tulajdonost is cserélned azokon a mappákon ami nem látszik a másik gépen.



Ezzel érdemes még próbálkoznod.

2019. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Frissen létrehozott mappákkal is előfordul amikkel semmit sem állítok át. Van hogy a mappa tulajdonságai között olyat látok hogy: "A kért biztonsági információk nem érhetők el, vagy nem lehet megjeleníteni azokat."

Vannak mappák amiket már egyik oldalon sem tudok megnyitni, és vannak amik teljesen elvesztek törlés nélkül.

2019. nov. 27. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!