Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lesz azonnal 100 fokos...

Miért lesz azonnal 100 fokos a processzor?

Figyelt kérdés

Van az aida64 program ahol lehet stressz tesztelni a gépet.

Ha csak a cpu van bepiálva és 100%-os terhelésen fut akkor ilyen 65 fok körül tetőzik a hőfok és azt tartja is feljebb soha nem megy.

Ha viszont bepipálom a cpu+fpu-t akkor amint rányomok a startra azonnal ilyen 99-101 fokos lesz a proci.


Most az érzékelő a rossz vagy mi van itt?



2019. nov. 30. 01:26
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:

Segített volna pár fontos információ például hogy milyen proci, alapórajelen megy e, milyen hűtő van rajta, mikor volt újra pasztázva, tiszta e a hűtése... :)

Szóval azért lesz 100 fokos mert ennyit mutat egy program, ez eltérhet a valóságtól, érdemes több programmal ránézni, ha lassulást is tapasztalunk akkor valós lehet és érdemes a hűtésének utána nézni mert akkor valami nem oké :)

2019. nov. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy i7 7700k nincs semmi tuning alap 4.2ghz-n megy és van rajta egy bequiet dark rock hűtő.

Pár hete lett pasztázva arctic mx 4 pasztával.

Játékok alatt 60-65 fokos és mint mondtam a sima cpu teszt alatt ahol 100%-on pörög ott sem megy feljebb a hőfok.

Csak akkor ha bepipálom az fpu-t is. De egyébként nem úgy van hogy 100 foknál kikellene kapcsolni a gépnek magától? Ezzel óvva a procit meg mindent?

2019. nov. 30. 01:44
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem a pasztázd újra ott volt valami gond.
2019. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ha egy Gears 5-ben vagy Plague Taleben ultrán 1440p-ben sem megy 65 foknál feljebb akkor még is mit rontottam el?

Nyomtam középre egy keveset és vékonyan filmszerű rétegben szétkentem majdnem a szélekig utána felraktam a hűtőt kicsit megmozgattam hogy kimenjek alóla a levegő és ráraktam a hűtő. Ennél jobban nem lehet pasztázni.

2019. nov. 30. 08:42
 5/7 A kérdező kommentje:
De érdekes ha bepipálok mindent akkor meg csak 80-90 fokig megy.
2019. nov. 30. 09:56
 6/7 ThodEE GoD ***** válasza:
Jó az úgy ahogy van, ne futtass semmit mondó streszteszteket, játsz és élvezd :)
2019. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Meglett a hiba forrása, túl magas felszültséget kapott a processzort majdnem 1.4 voltot.

Levettem 1.170v-ra és így már 65 fok fölé is ritkán megy.

2019. dec. 5. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!