Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 TB winchester problémára...

3 TB winchester problémára megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Adódott egy problémám, és reménykedem benne hogy valaki tud majd segíteni nekem ebben.

Nemrég vettem egy 3 TB os winchestert. Tudtam előre hogy problémám lehet vele, de gondoltam belevágok, hátha nem lesz gond. Sajnos let de nem az amire gondoltam. Windows 7 Pro 64 bites oprendszer van a gépemen. Természetesen először nem akarta egyben látni az egészet, de sikeresen átformaltam GPT re, és úgy tűnt hogy rendben lesz. De aztán valami történt, mert nem tudtam elinditani a gépet sehogy sem. Gondoltam semmi baj, újra telepitem a windowst és biztos minden rendben lesz. Ez sem sikerult, mert nem engedte az SSD re telepíteni. Hiába formaztam, töröltem, semmi nem érdekelte. Mindig azt írta ki, hogy arra a meghajtóra nem lehet telepíteni. : hiba:0x80300024. Fogalmam sincs hogy ez mit jelent, de gondoltam hátha az új winchester csinal valami hibát, úgyhogy kikötöttem. Utána gond nélkül tudtam telepíteni, és mikor azzal megvoltam, radugtam megint az új winchestert, és megint nem indult el a gép. Utána lekotottem az összeset, csak ezt hagytam bent, és a telepitovel megprobaltam törölni, formázni hátha utána jo lesz. Visszakotottem mindent, és ugyan ugy nem indul el. Ujra formaztam a 3 TB winchesert két 1.5 TB particiora, mbr formátumban, de igy sem indul el egyutt. Másik gépbe berakva tudok telepiteni a 3 TB osra, és latja is mindkét particiót.

Tud valaki valamilyen megoldást erre? Gépet nem tudom elinditani úgy, hogy egyszerre benne van mind a két meghajtó. Külön pedig működnek rendesen, bár macerás volt megoldani. Fogalmam sincs hogy mit tudok így csinálni vele. :(

Köszönöm szépen előre is a válaszokat és a segítséget! :)



2019. nov. 30. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel másik gépben jó, így sanszos, hogy azzal a géppel van baj, amibe eredetileg szántad. Ez lehet amiatt, mert a BIOS nem képes rendesen kezelni a HDD-t, lehet valamelyik kábel, vagy aljzat hibás... Ezeknek nézz utána, hátha kiderül mi a hiba.
2019. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd, hogy a BIOS-ban a boot beállításoknál a kompatibilitási mód ki van kapcsolva, ekkor alkalmas lesz GPT rendszerek felismerésére.
2019. dec. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A masik gépben, ami kicsit újabb, probléma nélkül működik a két meghajtó együtt. Tehát tényleg a régebbi gépemmel volt valami probléma. Az okát még most sem tudom, de most már úgyis így fogom használni. A válaszokat köszönöm szépen. :)
2020. jan. 17. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!