Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudja kezelni vagy màr ezt nem?

Tudja kezelni vagy màr ezt nem?

Figyelt kérdés
Adott egy MSI 970 gaming alaplap. Jelenleg 2x4gb 1866 cl9 ram van benne. Szeretnèk rajta bővíteni. De amit nèztem ramok azok Cl10-esek kezeli azokat ez a lap? Vagy maradjak a 9-nèl?
2019. dec. 2. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én mindig meg szoktam nézni a QLV-t az adott alaplaphoz, abban fel vannak sorolva a tesztelt memória-márkák és típusok. Egy alaplap általában nem azért szokott szólni, mert a cl-érték eltér 1 értékkel! :-)


Ha lehet, vegyél bele ugyanolyan ramokat, amelyek jelenleg is vannak benne, legalább a MHz egyezzen meg (és mondjuk az sem baj, ha a konfiguráció is hasonló: 2x4GiB


Bár én találtam cl9-est is:


[link]

2019. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:
Tudja kezelni a rosszabb időzítésű modulokat is, de mivel a memóriavezérlő a legalacsonyabb órajelű és legrosszabb időzítésű modulhoz alkalmazkodik, nem célszerű meglévő modulok teljesítményét lerontani egy gyengébb memóriával.
2019. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fel vannak sorolva néztem én is a Mhz. De az hogy melyik Cl-t kezeli sehol nem találtam.
2019. dec. 3. 05:23
 4/4 Shaddark ***** válasza:

"Fel vannak sorolva néztem én is a Mhz. De az hogy melyik Cl-t kezeli sehol nem találtam."


MINDEGYIKET kezeli, de a leglassabb időzítű értékére fogja a többit is állítani és használni.


Lassabban tud működni a ram, gyorsabban nem tud mint ahogyan tervezték.


Írták előttem amúgy, csak nem jött le gondolom :)

2019. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!