Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sík, színtiszta átlátszó...

Sík, színtiszta átlátszó üvegfelüketre (spéci monitorra) "rávetíteni" olyan animációt, ami (ugye) az üveg mögötti szobában nincs is ott. A szoba bútorai körül (persze csak a monitoron túl) animációk jelennének meg gombnyomásra. Van ilyen "monitor"?

Figyelt kérdés

2020. jan. 7. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress rá úgy, hogy "transparent rear projection glass":

[link]

kaphatóak olyan, üvegfelületre felrakható némileg átlátszó fóliák, amikre hátulról lehet vetíteni.

2020. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez sem rossz ötlet, de nem feltétlen ilyenre gondoltam. :)


Inkább olyan átlátszó sík felületre, mely mögött (mivel ugye átlátszó) látszik a másik terem "berendezése", de ha kell, gombnyomásra egy "kiegészítő" animáció jelenik meg a terem innenső végén, mely olyan hatást kelt (de csak az innenső irányból), mintha a másik szoba bútorozatával "történne valami".


Pedig ugye nem, hiszen ez csak anim.


Augmented reality ennek a neve azt hiszem.

2020. jan. 7. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Az AR-szemüvegek általában két féle módon működnek:

* az egyik módozatban - ezt használja a Google Glass - egy prizma van a szemed felső sarkában, aminek egyik felén egy pici projektor található, a másik fele meg a projektorról érkező képet vetíti a retinádra:

[link]


* egy másik megoldás a hullámvezetők használata:

[link]

ezekben vagy a lencse anyagába ferdén behelyezett mikrotükrök vannak, vagy úgy működnek mint egy optikai szál - a lencse egyik felén adott szögben bemegy a kép, a másik felén (a lencse különböző törésmutatójú részei miatt) visszaverődik a szemlélő szemébe

2020. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát AR szemüveg nélkül nem jöhet létre?


Csak a foliára vetítés marad?

2020. jan. 7. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem ezek a hullámvezetős megoldások nagy méretben gazdaságilag nem annyira kifizetendőek (ha abból indulunk ki, hogy mennyi egy AR-szemüveg ára).


Esetleg lennének átlátszó LED-kijelzők:

[link]

de nem hinném, hogy átlagos méretben olcsó lenne.


Házi megoldásként ott van a kamerával ellátott okostelefon vagy tablet.

2020. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Majdnem rávágtam, hogy EZT kerestem, aztán ráközelítettem az eredeti méretre... Nekem túl "képpontos".


Akkir marad a nem túl hihető minőségű átlátszó foliára vetítés.


Esetleg hologram-projektor? Azok is tudnak (úgy tudom) átlátszó felületekre vetíteni. Vagy imént olvastam "köd-projektorokról". Azok képesek ilyesmire? Mármint odavetíteni azt, ami nincs is ott?

2020. jan. 7. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!