Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 1TB-os SSD-t ajánlanátok?

Milyen 1TB-os SSD-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy nagyobb SSD-t, főleg alkalmazások, játékok telepítésére, amiknek nem ártana a gyorsabb betöltés. A rendszerem jelenleg egy szűkös, 5 éves, Samsung 840 EVO 250GB-os SSD-n van (amit lehet, áttennék az új SSD-re majd).


Érdemes esetleg NVMe SSD-ben gondolkodni? Vagy maradjak olcsóbb alternatívák mellett? Árat illetően azért jó lenne 45 ezer alatt maradni.


Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. jan. 11. 17:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 (előző) vagyok. Ami lemaradt, hogy igen, NVMe SSD-t butaság lenne vásárolni. Alkalmazások és játékok telepítésére használnád, és hogy egy kis perspektívát adjak, még egy mai modern HDD is bőven van olyan gyors, hogy várakozásmentesen kielégítse ezt a felhasználási célt. Egy SSD már akár overkill lehetne, de ha SSD kell, akkor a SATA csatlakozós éri csak meg.
2020. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10.

Értem én hogy mit akarsz mondani, de nem akkora az ár rés hogy el lehessen mondani hogy a SATA3-mas igen is megéri.

Mondjuk csak linkeltem egyet mert a keret 45K volt.

De itt van pl. a P1-es Crucial ami körberöhögi a feljebbi Evo-t ugyan azért az árért:

[link]

Egyszerűen nincs létjogosultsága, értem én hogy nem feltétlen tűnik érezhetőnek a különbsége de nyilván az adott árért az ember a legjobbat akarja kihozni.

A +1 SATA3 port felszabadítás és a kisebb méret pedig továbbra is érv mellett.

2020. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én csak akkor ragaszkodnék az NVMe-hez, ha zavarna a házban a +1 2,5"-es meghajtó + kábelek. Játékoknál nem feltétlenül fogod érezni a különbséget. Én egy SATA3-as MX500-ast vennék.
2020. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12 Biztos az a +1 SATA port? Mert az inkább -2, ha NVMe SSD-t használsz. Nekem van egy Adata XPG SX8200 Pro 256GB NVMe SSD-m és hiába használ ez PCIe 3.0 x4 sávszélességet, a 2 SATA portot akkor is letiltja. Tudom, mert tapasztaltam mikor 1x csak azt vettem észre, hogy az 5. és 6. porton semmi nem működik. Még jó, hogy nem tároló volt rákötve, hanem csak az optikai meghajtó, így igazából nem is nagyon pánikoltam be, mikor 1x csak nem működött. Amúgyis sejtettem, hogy ez a probléma. Az SSD sebessége egyébként stimmel, úgyhogy nem hinném, hogy konfigurációs hiba áll emögött, ez csak így működik egyszerűen attól függetlenül, hogy az M.2 az SATA vagy PCIe sávszélességet használ-e.

Amit én látok érvet az említett SATA SSD mellett, az még mindig több, mint -5300Ft és egy sokkal megbízhatóbb márka (Samsung). De ha már ilyen kevésbé ismert/használatos márkákkal dobálózunk, akkor itt van ez: [link] - 33 190Ft, azaz egy ezres híján majd 10 000Ft-al olcsóbb, ami azért nem mindegy. Lehet valakinek a büdzséjében pont ennyi plusz kéne egy jobb táphoz, amit így meg is tud venni.

Szerintem még mindig csak féligazságot állítasz. Aki megengedheti magának, hogy ilyen majd 10 000Ft-ok felett csak úgy szemet hunyjon, annak tényleg érdemesebb NVMe SSD-t választani. Azoknak viszont, akiknek számít az a majd 10 000Ft és akik ráadásul ki se használnák soha a gyorsabb SSD-t, azoknak a SATA csatlakozós az ajánlott. Én így gondolom ezt, ez a válaszom a kérdezőnek is.

2020. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy 960GB-os Patriot SSD van a laptopban kb már egy éve. 32-ért vettem ajándék pendrive-al (32GB USB 3.0)


Tökéletesen teszi a dolgát, szerintem otthon nem sokat számít 1-2 másodperc, hogy a drágább megérje

2020. jan. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!