Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudok P4P800 SE alaplap...

Hogy tudok P4P800 SE alaplap haldokló lemezes Hdd-jét SATA csatolós SSD-re váltani?

Figyelt kérdés
Rendszerprogram fut rajta. Az alaplap (tudom) őskövület, de a használati célra ez a konfig jó. Táp átalakító kábelem van, csak az adat oldalt kellene megoldanom, ha jól gondolom.

#SATA-HDD
2020. jan. 14. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az op. rendszert is meg akarod menteni, akkor pl. az EASEUS Partition Master program "Migrate os..." funkciójával át tudod menteni az egészet.

Vigyázat! Ha fizikai hibás szektort kéne másolni, akkor a másolás megszakad!!!

Amúgy az SSD betesz, SATA + táp kábel csatol, BIOS boot sorrend beállít...

2020. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
eBay-ről fillérekért rendelhető sata-pata aktív átalakító. Minden marad csak az új sata hdd-be ezt az átalakítót bedugod, ebbe dugod a tápot és a szalagkábelt is.
2020. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shaddark ***** válasza:

SSD függő is, ha a rendszer partíció elfér az ssd-n akkor általában az ssd-hez adott program 2 klikkeléssel megcsinálja neked.

Én Samsungokat szoktam vásárolni - bár így lemondok a garanciáról mert a samsung magyar szervize valami rémálom, de akitől vásárolom kicseréli ha gyári hibás vagy más gond van vele.

Ehhez adnak olyan programot ami tényleg 2 klikkel átteszi a régi hdd-ről az új ssd-re a rendszert, nagyon kényelmes.

2020. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:

Ez az a helyzet lesz, amikor többe kerül a leves mint a hús.


Az alaplapon nyilván nincs Sata csatlakozó, vagyis IDE felületről kell konvertálni, de az IDE felület sebessége nyilván a közelében sem lesz a Sata SSD képességeinek.


Ezután gondod lesz azzal, hogy a Win7 előtti operációs rendszereken nem működik pl. az SSD trimm.


De ha nagyon elszánt vagy, akkor "Sata to IDE converter" varázsigével próbálkozz a keresőben.

2020. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én P4P800e gépemben jól megy az ssd:

[link]


Nálam win7 van rajta. Chipset drivert NE telepíts vagy kapcsold át a szabványos driverre a lemezkezelést hogy menjen a TRIM.


Alignálást szinte lehetetlen megcsinálni (ámbár nekem sikerült egy új gép bevonásával)

2020. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1/4: mentem az egész adatmennyiséget. Nincs particonálva a Hdd, így az op.rendszer is ezen van. Van rajta szektorhiba (ezért is váltok). mit kell tennem, ha hibás szektorhoz ér, leáll?


2/4: keresem, már jelez a kapásjelző


4/4: vállalom a drágább levest: Win 7-es a rendszer, sztem ez lesz a hattyúdala. Elhatároztam régi gépek/gépeim szelektálását. Egy vizsgáló gép lesz: (net nélkül) Hdd - kislemez - nagylemez - optikai meghajtó átvizsgáláshoz.

A "varázsige" működik.

2020. jan. 14. 13:27
 7/11 A kérdező kommentje:
5/6 felhasználó: az alignalast egy másik gépbe szerelve, annak lemezkezelőjével sikerült megoldanod?
2020. jan. 14. 19:14
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Ha te tisztán telepítesz win7-et (a partíciók törlésével, particionálatlan területre, azaz a formázás nem elég) akkor szerintem nem lesz probléma.


Én klónoztam ez volt a gond forrása.

Azon programok amik korszerűbb chipsetű gépen tökéletesen alignálnak, ezen valahogy nem működtek helyesen. (a linuxos meg is tagadta az utólagos alignálást)

Alignálás nélkül jól klónozott.

2020. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ez nem ASUS P4P800SE alaplap?

Mert azon kellene lennie kettő SATA csatlakozónak is!

2020. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#.7 Tiszta telepítés lesz telepítő lemezről , bízom benne nem lesz probléma.
2020. jan. 15. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!