Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a merevlem...

Mi lehet a probléma a merevlemezemmel?

Figyelt kérdés
Nemrég szétszedtem a gépemet, kitisztítottam, majd megint összeraktam, viszont a BIOS nem ismeri fel a merevlemezt, minkét sata portot próbáltam, és több tápkábelt is, de semmi. Próbáltam Windows cd-n keresztül bootolni hátha csak a BIOS hibája de semmi... Ötlet?
2010. júl. 22. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A vinyó prörög? sata be van kapcsolva a biosban? milyen laptopról van szó ? milyen típusról?
2010. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nemtudom pörög-e, nem laptop, BIOS-ban be van kapcsolva a SATA
2010. júl. 22. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne tudom akkor mi lehet a baja legjobb lenne szerintem el vinnéd szerelőhöz, vagy próbáld újra telepi tenni a az operációs rendszert, milyen típusú gépről van szó ?
2010. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hogy telepítsem újra az oprendszert ha egyszerűen még a bios sem ismeri fel? a hdd: samsung sata 320gb az alaplap elég régi, nemtudom a tipúsát :S táp: 300w-os dtk
2010. júl. 22. 19:05
 5/14 anonim ***** válasza:
BIOS resetet próbáltál már?
2010. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szétszed, alaplap gombelem kivesz, betesz = BIOS reset. Ha az után sem ismeri fel --> szerelő.
2010. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Húzd ki a vinyó tápkábelét, és az adatkábelét. Az adatkábelt több helyen is ellenőrizd, hogy jól bele van dugva az alaplapba, a DVD meghajtóba, és a vinyóba? Ezeket a helyeket ne csak nézd, hanem kézzel mozgasd is meg!
2010. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

na mármost az itt leírt válaszok 90%a ökörség.


Először is próbáld meg, hogy nem dugod rá a SATA kábelt, csak a tápkábelt, majd a gépet elindítod. Figyeld, hogy pörög-e a HDD! hallgasd, tapintsd meg, érezhető körülötte a légáram is.


Ha nem indul, táp hiba, vagy meghalt a HDD. (próbáld másik táppal, így kideríthető ezek közül melyik)


Ha pörög, akkor dugd be egy SATA kábellel. Előtte azonban végezz el egy BIOS restet, amely a leírtakkal ellentétben így működik:


1. gép áramtalanít

2. gombelem kivesz

3. gombelem mellett van egy jumper, amit két helyzetben lehet felrakni (1 jumper 3 tüskére). sokszor oda is van írva hogy CLRCMS, azt a jumpert átrakod az ellentétes helyzetbe (másik két tüskét zárjon össze).

4. vársz kb 10 mp-t, jumper vissza, elem vissza, power


ha még most se ismeri fel a bios, még mindig lehet beállítási gond (ismerni kéne az alaplap típusát),vagy lemezhiba, esetleg kábel, vagy alaplap.

2010. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy légáramlatot lehet érezni egy HDD körül, ha megy, akkor se.


A BIOS resetnél vagy az elemet veszed ki, vagy jumperelsz, egyiknek is elégnek kell lennie.

2010. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

előtted szóló vagyok.


az elem kivétele egyes esetekben csak félóra/óra után hozza meg hatását, a kondenzátorok néhány alaplapban elég sokáig tartják még a feszültséget (ezt sütöd ki a jumper átcserélésével).

2010. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!