Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új monitort szeretnék venni,...

Új monitort szeretnék venni, szerintetek melyik a jobb a kettő közül, (ne az árat nézzétek) www.arukereso.hu/monitor-c3126/iiyama/prolite-t1731sr-5-p413 470631/ www.arukereso.hu/monitor-c3126/eizo/flexscan-s1934h-p3585801 83/?

Figyelt kérdés

2020. febr. 4. 10:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Magyarul az Iiyama prolite-t1731sr-5 vagy az eizo flexscan s1934h a jobb szerintetek.
2020. febr. 4. 10:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon vicces de ez nem lehet komoly kérdés. Ha az árat nem is nézzük mégis ki a halál akarna 2020 ban ilyen 5:4 es arányú törpe méretű kis felbontású monitort venni.


Mellesleg az Eizo színekben jobb mivel IPS és nagyobb is de a 14ms válaszidő játékra szinte alkalmatlan ha annyira érdekel.


De ezt szerintem te is tudod. KB mint az kérdeznéd melyik a jobb Polski Fiat 500 vagy Trabant 601.

2020. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért lenne vicc? Ez a trend! Rájöttek ugyanis, hogy az emberi szem számára az 5:4 (4:3) az ideális a 16:9 széle úgyis csak periférikus látásba fér bele! Lényegében minden ismerősöm már csak ilyen monitort vesz, de nekem nincs sok pénzem 2-300ezrem, csak ilyenre van.


Lényegében ma már csak a tinik vesznek szélesvásznú monitort, a gomoly gamerek 5:4-en nyomják, mert az az ideális az emberi szem számára, a periférikus látásukat úgysem használják!

2020. febr. 4. 11:59
 4/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez az egyik etalon - 250 ezerért!

Elo IntelliTouch 1915L

2020. febr. 4. 12:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnálom de akkor ásd el magad ha csak 2-300000 ezred van monitorra. Az én gépemben csak a RAM 400 ba fájt. Ennyiből nem lehet normális gamer monitort venni.


Próbálj ki egy kompetitív shootert ilyen monitorral utána pedig egy 21:9 es ultra vagy még inkább 32:9 es super ultrawide-al és számolj be melyik monitor képében láttál be többet egyszerre a terepből és melyikkel voltak jobb esélyeid észrevenni az ellenfeleket. Ja és mutass pár képet ahol az utóbbi években E-sport játékosok vagy komolyabb streamerek 4:3 vagy 5:4 es monitorral játszottak.

2020. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még gyártanak 5"4-es monitort? Ki a fene használ manapság még ilyet? Célgépekbe, automatákba max, máshova nem hinném...
2020. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Én se halottam még olyat, hogy valaki Gamingra 5:4 -est vesz. Viszont az megmosolyogtat, hogy egy 17 colos monitorért, amibe f*s TN panel van mint keres 140 ezres árcédula? Aztán megnézve agyártó oldalát, látom hogy érintő képernyős. Gondolom valami folyamatos üzemre tervezett pénztárgép, vagy információs pultba szánt monitor lehet. Az már magyarázat lehet a túlárazásra.

De biztos lehetsz benne hogy távolról sem alkalmas gaming monitornak.


Egyébként pont a perifériás látási problémára találták az ívelt Gaming monitorokat.

Szerintem egy szemből, oldalról jövő ellenfelet még mindig nagyobb esélyed van észrevenni wide monitorral, mint 5:4 -el ahol azt a részt nem is látnád.

2020. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és kérdező lehyen egy bika vga is mellé, ami elboldogul majd a 1280 x 1024 felbomtással. :D
2020. febr. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!