Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudtátok élvezni a...

Hogyan tudtátok élvezni a retro commondor, nintendo játékokat? Mi volt a retro játékokban ami megfogta az embereket?

Figyelt kérdés

A grafika nagyon alap volt, és úgy tudom menteni se lehetett.

Mik voltak az okai hogy napokra lekötötték az embereket, 1-1 játék?



2020. márc. 4. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az, hogy nem létezett semmi más, és már az is évről évre fejlettebb volt, mint előtte bármi más. Lásd a Pong-ot, ami nem volt más mint 3 darab mozgó téglalap fekete fehér alapon.
2020. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"A grafika nagyon alap volt"


Nem, a grafika nem volt nagyon alap. Abban a korban a legjobbnak számított.

2020. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
30 év múlva a mostani grafika fog nagyon alapnak számítani, de te attól még élvezed.
2020. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, hogy mint mikor megalkották az elektromos íztót, a nép aki korábban gyertyával, petróleum lámpával világított, egyből dobott tőle egy hátast.


Én Commodore 64-el kezdtem, akkor az volt egy csúcs, ha akkor visszautazott volna nekem az időben 2020 -ból valaki egy Gamer konfiggal, és megmutatott volna pár játékot (meg eleve hogy a monitor egy "lap"). Tuti lehidaltam volna. Kerestem volna a kandi kamerát, hogy átvernek.

2020. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy normális gamer egy ilyen játékkal is elvan órákig akkor is, ha máskor 3 4K-s monitoron játszik. Régen a legolcsóbb nyugati gépek is több havi (esetleg egy évi) fizetésbe kerültek, ahogy pl. egy színes tévé is. Nagyon kevés embernek volt ilyenje. A többiek pénzbedobós játékautomatákkal játszottak néha, az sem volt olcsó.
2020. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Meddig lehetett játszani a pénzbedobós játék gépekkel?

Azokon már volt Mortal Kombat?

2020. márc. 4. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű, persze elég pixelesen. Egy kocsi ára lehetett egy ilyen gép, és nem árulták a sarki MediaMarktban.
2020. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Egyébként a válasz egyszerű: akkoriban a játékot a játékélmény adta el és nem a grafika. Egy Elite pl. akár hónapokra képes volt lekötni az embert a változatosságával és a játékmenettel -és ebben nem zavart a minimalista vektorgrafikája (egy-kétb pár vonalból álló test + pár pont és folt)...

Abban az időben a nem a megjelenés volt a lényeg, hanem a tartalom.

2020. márc. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!