Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magas alap processzor hőfok....

Bulletdead kérdése:

Magas alap processzor hőfok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, volna egy lenovo l340 laptopom, egy hónapos...

I7-9750h processzor hajtja, minap észrevettem, hogy a notebook alja szinte már lángol, olyan forró volt, hogy alig lehetett hozzá érni... Feltelepítettem a core temp programot, ahol észleltem, hogy játék közben 95 fokig melegedett a processzor, itt inkább kiléptem, ventilátor pörgött rendesen... Később tettem egy újabb próbát, szintén ugyan ezt tapasztaltam. Utána egyszerű netezés/filmnézés közben észre vettem, hogy 70_80 fokig emelkedett a hőmérséklet, mivel azt olvastam, hogy a normál állapot 70 fok alatt van, kételyeim támadtak, hogy esetleg nem működhet a hűtő, de alap helyzetben is forog, és terhelés alatt is... A laptop alatt szabadon hagyva a felület, szóval a szellőzése maximálisan biztosítva van, mi lehet a probléma?



2020. márc. 16. 21:01
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

A probléma a hanyag telepítéssel magyarázható.

Nincsenek fent a GYÁRI driverek, így a gép a kis pihenő időszakokban sem csökkenti a sebességét, hanem folyamatosan a max sebességén megy.


Egy laptop, ami mondjuk 2GHz-es, alap esetben, amikor pl. csak ezt az oldalt olvasod, akkor 500MHz-en dolgozik, így pihen és hűl.

Ha nincs felrakva a megfelelő alaplapi driver, akkor ez az energiagazdálkodás sem elérhető.


A Winupdate nem jó, az univerzális (semmirekellő) drivereket ad csak. A saját géped gyártójától kell letölteni és telepíteni:

[link]



Minimum a chipset, ami ezen segíteni fog, de az összes többit is érdemes telepíteni.


Meg fog nyugodni a laptop és ha csak 1-1 másodpercre is le tud lassulni, le fog és ezáltal nem melegszik annyira.

2020. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szedd le a gyártó oldaláról a drivert, jelen esetben innen: nvidia.com
2020. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki segített, maximális terhelés alatt is csak 70 fokig melegszik a processzor. Köszönöm szépen a segítséget!
2020. márc. 17. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!