Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD B450 AORUS alaplap driver...

Erdőbekulász kérdése:

AMD B450 AORUS alaplap driver gond?

Figyelt kérdés
Adott egy B450 AORUS lap.1gb-s netem van..de a gép csak 100mbps-t "ismer fel".Próbáltam minden drivert,kábelek jók le ellenőriztem másik gépnél ott megvan a várt "mega".Ötlet lenne?

2020. márc. 19. 08:19
 1/9 hypno ***** válasza:

Biztos jó drivert tettél fel? Mert úgy tűnik nem mindegy, hogy melyik win10 verzióhoz melyiket használod.

[link]


...és azért tegyél próbát egy másik hálózati kábellel.

2020. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én azt javaslom huzd újra wint és ne tedd fel alaplapi lan drivert nekem is azzal megy amit win felrakott és tudja a közel 1gb ot
2020. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1.Jót raktam fel,annyira nem nagy a választék.Vettem egy zsír új kábelt is.És semmi.Csak 100mbs tud.
2020. márc. 19. 16:32
 4/9 A kérdező kommentje:
2.Próbáltam azt is hogy nem rakok fel semmit.Akkor is csak 100mbs..
2020. márc. 19. 16:33
 5/9 hypno ***** válasza:

Milyen szabványú kábelt használsz?

A Cat5 csak 100 Mbps sebességre jó. Ennél nagyobb sebességhez Cat5e vagy Cat6 kell.

...bár ha másik gép ugyanazzal a kábellel tudja a

nagyobb sebességet...


Esetleg nézd meg az eszközkezelőben, hogy a hálózati kártyához milyen értékek vannak beállítva.

(Tulajdonságok > speciális > Speed & duplex)

2020. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy Cat6-ot hát ha az de nem.Speed & duplex) variációkat próbáltam.Nem hiszem el hogy csak 100mbs-t bír a lap.Lassan ott tartok veszek egy USB ethernet adaptert..
2020. márc. 19. 21:28
 7/9 hypno ***** válasza:

Próbálj valaki más hálózatához csatlakozni. Mondjuk úgy, hogy átviszed a gépet a cimborádhoz, és megnézed ott miként viselkedik.

Ha ott is produkálja a dolgot akkor a géped a hibás, de ha nem, akkor lehet hogy a te hálózati eszközeid (router, modem) vannak rosszul beállítva.

2020. márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:
Esetleg ha nem egy dobozban van a modem és a router, akkor egy próba erejéig kikerülheted az útválasztót és közvetlenül a modemre is csatlakozhatsz.
2020. márc. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 CspCsj ***** válasza:

Tehát az Eszközkezelőben, a következő két beállítás így szerepel?

Auto Disable Gigabit = Disable

Speed & Duplex = 1.0 Gbps Full Duplex


(ha az 1.0 Gbps nem jelenik meg, akkor a router csatlakozóit is ellenőrizném - pontosan milyen router-ed van és melyik csatlakozójába dugod a gépedet?)


https://www.youtube.com/watch?v=MIitqXFtMJA

2020. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!