Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 9700K RTX 2070 Super, Be...

JackDenielsz kérdése:

I7 9700K RTX 2070 Super, Be Quiet Dark Rock Pro 4, hogyan állítsam be a Biost?

Figyelt kérdés

Hali,


A fent említett hardvereim vannak viszont BF5 közben már a játék elején a CPU felment 80 fok fölé és ez tuti nem egészséges. Biosban beállítottam most, hogy a CPU Core Voltage-t "auto"-ról átettem 1,200-re illetve CPU Core Voltage Mode-ot Override-ra. Ez így már tökéletesen működik 70 fok fölé nem igazán megy a CPU-m játék közben, de ami zavar az az, hogy az háznak az üveg oldala elég forró, illetve hátul elég meleg levegő is jön ki belőle. CPU-GPU egyaránt stagnál 60-70 fok között. A proci jól van bepasztázva, még mielőtt valaki ezzel kezdené.


Ez normális, hogy ennyire meleg legyen a ház oldala?

Mielőtt átálítottam a BIOS-t akkor is ezt csinálta játék közben..


Ha normális akkor oké, ha nem akkor mi a teendő?


Alaplap: MSI Tomahawk z390,

Van SSD, HDD, M2-es SSD. 650-es FPS táp, 16GB RAM 3200-as. Egy nagy Cooler Master házban, most a típusát már meg nem mondom, elöl beépített 3 venti leddel, oldala pedig üveg.


Bármi kérdésre válaszolok, ha tudok és várom a tippeket/ötleteket.



2020. márc. 19. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs gáz.


[link]

2020. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem egészséges játék alatt ha nincs húzva a proci, esetleg teljes használat mellett (renderelés, benchmark, stress test).


Egyébként az az 1.2V elég karcsú, így kb egy i5 teljesítményét adja szerintem. Lehet rosszul van rajta a hűtő (ferde/laza), vagy kevés/sok a paszta. Attól a 8 száltól nagyon nem kellene úgy melegednie, játék közben ezzel a hűtővel bőven 70°C alatt kellene lennie, sőt.

2020. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alapjáraton 0,980 körül volt a voltage, mert a BIOS-ban a beállítása "auto" volt. Ezt állítottam be most 1,200-re meg mint ahogy írtam override-ra ezáltal tökéletesen működik minden. Nem melegszik túl a CPU.


Jelenleg a problémám az, hogy a ház oldala nagyon forró, értem én, hogy nagyobb teljesítmény és dolgoznak benne a hardverek, de szerintem nem kéne neki így. Vagyis kíváncsi volnék arra, hogy másnál is ez tapasztalható, hogy a hát oldala konkrétan olyan meleg mint egy radiátor..:D

2020. márc. 19. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezt állítottam be most 1,200-re meg mint ahogy írtam override-ra ezáltal tökéletesen működik minden. Nem melegszik túl a CPU"


Persze, csak a feszültséget lefixáltad, az órajel meg majd ahhoz igazodik, tehát "lényegesen" gyengébb lesz a teljesítmény, és az Intel Turbo Boost sem úgy fog működni, ahogy kell neki. Mintha vennél egy Bugattit, és elektronikusan korlátoznád a végsebességét 200-ra, pedig a 350-400-at is tudná.


Bár ezt te magad is tesztelheted különböző benchmark programokkal, illetve játékokon belüli benchmark-kal, ha van. Illetve szimplán egy aktív monitoring appal (RivaTuner) játék közben hogy mennyin mennek a magok.

2020. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából úgy vagyok vele, ha picit gyengébb lesz a teljesítmény, de a CPU nem 80+ fokos játék közben, akkor azt kibírom.


A kérdésem még mindig afelé irányulna, hogy normális-e, hogy ennyire melegszik a gépház oldala?


De várok arra is ötletet, hogy 1,200 helyett mire állítsam be mondjuk vagy valami hasonló?!

2020. márc. 19. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Terhelés alatt normális, hogy meleg az oldala, főleg ha plexi/üveg, elvégre sok hardver 60-70°C között mozog, és ha nincs elég légáramlás (ház kialakítás, belső ventik, illetve beállításaik).

Tipikusan a gyári ház ventik gyenge légáramlásra tesznek szert, sokra nem jók, hacsak nem valami nagyobb árkategóriás házról beszélünk.

Illetve csak azt írtad, hogy elől van 3, tehát akkor máshol (hátul, felül) nincs? Hátulra elég erősen ajánlott volna 1, elvégre az kellene kifújjon szinte minden hőt, ami a gépházban van.

2020. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hátul is van 1 gyári venti, azért nem írtam mert azt gondoltam az minden gépházban alap, még elöl eltérő lehet. :D
2020. márc. 19. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen ház?
2020. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!