Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer PC 250. 000-ért?

Gamer PC 250. 000-ért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi 12 évben laptopom volt, de a munkám miatt, és mivel szeretnék pár elmulasztott játékot is bepótolni, inkább PC-re váltanék itthoni felhasználásra.


Nem kell erőgép, kompromisszumkész vagyok. Belső tervezésre használok programot, illetve egy-két újabb játékot is kipróbálnék. Nem célom, hogy minden max beállításon fusson, de azért erős közepes grafikai beállítások mellet, magas fps-t várnék el, jó játékélménnyel.


A keretem 250+-25k. Ebben az árfekvésben szeretném a legjobb ár-érték arányú gépet megvenni. Ez ugye csak a ház, és a hardverek.


Nem bánnám, ha saját véleményeteket is kicsit kifejtenétek mellé, mit miért ajánlottatok! Köszönöm szépen



2020. márc. 21. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

gigabyte alaplapok terén jó, csak ott is van jobb meg rosszabb széria. az S2H pont a kici óccó fajta. msi mortar sem rossz, de nézzük meg az árát, 35 ezer alaphangon, míg egy gigát 25-28 ezerből ki lehet hozni és 250 ezres konfignál bizony ez a pár ezer is rengeteget számít. mondhattam volna ACRock-ot is, mert abból is van olcsó és jó minőségű, de isten mentsen meg téged annak a BIOS beállításaitól, akkor inkább giga, ahol átlátható, bár asus és msi is jó uefi/bios tekintetében, mert viszonylag könnyen kezelhető nem informatikusok számára is.


Nincs teljesen tuti konfig, mert mindenkinek megvannak a tapasztalatai, meglátásai. ajánlást lehet mondani, milyen irányban érdemes nézelődni, de a végső döntést úgyis a vásárló teszi meg, aki fizet érte. Én anno 50 ezres lapot raktam a gépembe, mert jujj, tuning lesz. Akkora OC volt, hogy 5 év alatt kb 3 hónapig volt húzva a proci a bika hűtővel, mert Kingdom Come Delirevance Rattay városában 15 fps-sel poroszkált Henry (GTX1080 videokártyával meg 16gb rammal), OC után egyből lett fix 45 fps, a másik az ashes of singularity volt, mert OC nélkül kifagyott a játék, mikor ránéztem arra a kb 800 fős seregemre.

2020. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

A konfig:


ASUS TUF B450M-PLUS GAMING - 32 990 Ft

AMD RYZEN 5 2600 3.40GHZ - 41 890 Ft

G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3200MHZ CL16 - 26 590 Ft

GIGABYTE GV-N1660OC-6GD 6GB - 85 790 Ft

WD BLUE 1TB 3.5" 7200RPM 64MB - 13 590 Ft

KINGSTON 250GB A2000 M.2 PCIE - 18 990 Ft

SPC SIGNUM SG1 TG FEKETE - 15 390 Ft

SEASONIC CORE-GC-500 - 25 490 Ft


Végösszeg: 260.000 Ft


Indoklás:


Alaplap: Mit is mondhatnék róla? Jó BIOS, VRM, 4 RAM Slot, igazából szerintem minden megvan benne, ami kell.

Processzor: A Ryzen 3600-nál nem sokkal gyengébb tesztek alapján, viszont 20.000 Ft-al olcsóbb, persze nem mondom, hogy nem éri meg, viszont most nem férne bele a keretbe.

RAM: 3200 Mhz, CL 16, 16 GB, Dual Channel - Mit mondhatnék rá?

Videókártya: GTX 1660 6 GB, egy szerintem nagyon jó kis videokártya, ennek a Gigabyte verziónak pedig egészen jó a hűtése

HDD: Szeritnem mindenki ismeri ezt a HDD-t, nekem is ilyen van és teszi a dolgát

SSD: Gyors, megbízható, 250 GB pedig elég a rendszernek és a programoknak.

Ház: Igazából ebben nem vagyok a legprofibb, viszont tesztek alapján egészen jó a hűtése, könnyen szerelhető és hasonlók, tudjátok amit mindig elmondanak a házakról.

Tápegység: Igazából egy Seasonic Focus Plus Gold lenne a legjobb, de az 35000 körül mozog, viszont az már moduláris is ...meg még néhány dologban jobb, de ezzel sem lesz semmi gond


Kérdésed van, akkor kérdezz nyugodtan!

Ha valaki mást rakna a gépbe vagy hasonlók, akkor építő jellegű kritikát természetesen elfogadok.


Legyen szép napotok!

2020. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezt a fajta gépházat annyira nem ismerem, de egyébként korrekt gép.
2020. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
41%

Én mindenképp kingstone memóriát tennék bele. 2x8 GB-ot 3000 vagy 3200 MHz-eset.

Prociból a 3600 alá nem adnám. Oké, hogy a 2600-nál nem sokkal gyorsabb, de mégis új generációs. Ha mindenképp amd-t akarsz. Én meg mindig intel párti vagyok. 9600, 9700-ban gondolkodnék.

Videokártya vagy egy 1660 Ti vagy 1070 esetleg. Bár inkább az újabbra hajlok.

Tápból sosem árt a plusz. Jobb a tápnak is, ha nem csutkán van járatva. 500 alattit biztos nem tennék bele.

Corsair, FSP, Thermaltek, CoolerMaster amikből válogatnék. Aktív pfc-s legyen és többfelé védelemmel ellátva. Főleg túlfesz, túláram, túlmelegedés ellen.

Ház, ami neked tetszik. Ha nem raksz bele vízhűtést és HDD-t, akkor nem lesz túl zajos talán. Sharkoon, coolerMaster, Thermaltake, FractalDesign amit én nézegetnek.

Alaplap téren valami jobbfajtát nézz. Ha spórolsz vele, akkor nem fogja kihajtani a rápakolt cuccot. Nekem van 2 Asrock-om is, nincs velük különösebben bajom.

SSD-ből a samsung teljesen jó. Játékok téren nincs különbség m.2 vagy sata csatolású között. Akkor sem, ha az m.2 pcie-n kommunikál és tudja az 2500/1500-as sebességet. Tapasztalat. Nagy fájlokkal való dolgozás esetén jobb a gyorsabb.

2020. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!