Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI B450-A Pro: be tudom...

MSI B450-A Pro: be tudom állítani, hogy kritikus hőmérsékletnél álljon le a gép? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ryzen 5 3600 processzorom van, most 74 fokos a CPU dióda (100% kihasználtság) és ha hirtelen rendkívül felmelegedne, félek, hogy károsodna. AIDA64 szerint:

Hőmérsékleti állapot Biztonságos

Biztonsági állapot nincs

Alpenföhn Ben Nevis hűtő van rajta.

Tudom hogy TDP szerint is elég jó, de a hűtő is meghibásodhat például.



2020. márc. 30. 16:34
1 2
 1/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

mit jelent hogy huto is meghibasodhat? Sokminden mas is


ha ventijere gondolsz passzivan is birnia kellene ha a haz szelozese jo


eleve alapbol be vannak epitve vedelmek, vagyis throttlingolni kezd gep, majd ha ez sem eleg leall/ujraindul


milyen a haz? nem eleg jo szelozesu?


jol pasztasztad? Mivel? Valami jo cuccal?


mert ennyi info alapjan nem kell aggodni max azert hogy lehetne huvosebb is...


ha jol utana olvasol megprobalkozhatsz alulfeszultsegezni egyszer de ez raer amikor mar profinak erzed magad hozza

vagy akkor sem kell


sokszor a tap is gond lehet hiszen ha nem eleg jofele felforosithat mindent pluszban, amit egy jofele tap nem csinalna

Melesleg jofele is lehet hibas gari ezert van, vagy elektromos halozat is


ha mindenben remeket akarsz keresni

2020. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A gépet úgy rakták össze, nem tudom, milyen pasztát használtak. Ez amit írtam, nagyon kritikus hőmérséklet?

Be Quiet! Purebase házam van, benne a ventikkel.

Közepes ill max terhelésnél mennyi az "egészséges" hőmérséklet?

2020. ápr. 1. 18:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy minimálisan kevesebb lenne a hőmérséklet,ha elől nem zárt házad lenne ,hanem rácsozott és nyitott ,hogy közvetlen levegőt szívhasson,viszont ez a hőmérséklet még nem káros ,de nem is előnyös.Ajánlanám az alábbi videó 3:21 perc és 5:15 közötti művelet elvégzését.Amennyiben a Windows és a BIOS-al való foglalkozást hanyagolni szeretnéd ,abban az esetben 3:49-5:15 között nézd.Persze ha az egész videót megnézed nem gond,de ezen időpont után minimális tesztelgetés és órajel emelése jön,ez viszont szerintem téged nem izgat.
2020. ápr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A videó linket is ide másolod?
2020. ápr. 2. 06:18
 5/15 A kérdező kommentje:

Be Quiet! Pure Base 600 házam van, egy pici rácsozat van elől kétoldalt, amelyen keresztül a ház elejében lévő ventillátor levegőt tud szívni.

Ilyen házam van (BG021)

[link]

2020. ápr. 2. 12:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Üresjáratban is 48-50 fok, lehet túlaggódom a dolgot de sokáig szeretném használni e gépet és tartok tőle hogy az indokolatlan hő az élettartam rövidüléséhez vezethet.
2020. ápr. 2. 12:27
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

paszta nem romlik meg Arctic MX-4

ilyent minden normalisabb helyen kaphatsz es a legjobb "normal" paszta (nem femes)

egyszeri hasznalat alatt nem tudom mire gondoltal, most ha rendeled hazhoz annak plusz koltsege van..., ha meg szrmelyesen mesz el valahova es sokalod akkor talan szimpla egyszeru pasztak 500 forintert vannak, de azert nem mondod hogy ennyire nincs penzed? 2-3ezer korul van a legkisebb kiszerelesu ebbol


de arcic bol masmilyent is vehetsz olcsobban


viszont paszta sokszor rengeteget szamit

2020. ápr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De, az nem probléma. :-)

Én inkább csak azért aggódom, hogy "az új gépet sokáig tudjam használni" és azért szeretném e hőmérsékletproblémát megoldani", elnézést ha úgy jött le, hogy "pasztára nincs pénzem/sajnálom rá" :-)

2020. ápr. 2. 19:27
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Haz ventik hogy porognek? Alapbol legalacsonyabban? Allitgatad oket?

mert nem hiszem el hogy ne tudjon kereszthuzat lenni a hazban

attol meg hogy hangszigetelt

tied legalabb halk/hangtalan?

2020. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen tapegyseg (tipus) van benne?

es mi van meg a gepben? vga leginkabb vagy barmi nagy hotermelo fogyaszto

2020. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!