Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI B450-A Pro: be tudom...

MSI B450-A Pro: be tudom állítani, hogy kritikus hőmérsékletnél álljon le a gép? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ryzen 5 3600 processzorom van, most 74 fokos a CPU dióda (100% kihasználtság) és ha hirtelen rendkívül felmelegedne, félek, hogy károsodna. AIDA64 szerint:

Hőmérsékleti állapot Biztonságos

Biztonsági állapot nincs

Alpenföhn Ben Nevis hűtő van rajta.

Tudom hogy TDP szerint is elég jó, de a hűtő is meghibásodhat például.



2020. márc. 30. 16:34
1 2
 11/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez a huto nem valami nagy eresztes, nem tuninghoz valo

csak 3 hocso es nem tul nagy borda, 1 venti


amugy gondolom lehet ra megegy ventit nyomni talan, es akkor az plusz legaramlatott jelent


Persze a haz szelozessel inkabb lehet gond ha azzal van, de ebben mint lathatad szinten ketelkedek, legalabbis nyers informacio adatok alapjan

minden egyes peldany es kornyezet mas es mas szoval meszirol talalgatni lehet

2020. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mar ha azt veszuk hogy 100% - 74 fok az rossz :D


de hat abbol kell kiindulni amibol te akarsz


merthogy ez nem gond


a procinak maganak ez egyaltalan nem art ha nem throttlingol sosem


ellenben hogy mas melegszik e kerdeses, valamit nem ir ki, de amiket kiir azokat erdemes figyelned (chipset pl. Stb.), de ha azok sem veszesek... akkor?


gepnek azzal kedvezel ha viszonylag huvos (max 18 koruli) kornyezetben hasznalod es ha inkabb szaraz mint paras kornyezetben

es ha van egy kis lentrol (hideg) jovo legmozgas ott ahol beszivja frisset


amugy gephazon a kifujo venti milyen (mennyire) meleg levegot fuj ki?

2020. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3. Vagyok:Elnézést nem vettem észre ,hogy nem küldtem el..bár úgy emlékszem,hogy belinkeltem,lehet az oldal "nem vette be":

[link]

Illetve az alábbi videóban láthatod ,hogy mekkora méretű bogyót kell a pasztából a procira tenni.Se több se kevesebb sokkal ne legyen! Hűtőt átlósan kell felrakni és leszedni is.Tehát a két szembelévő csavart meglazítod ,csavar néhányat,majd a másik két szemben lévőt ,mindezt addig,amíg meg nem szorul,vagy épp le nem jön.Össz vissz kb ennyi!

4:55

[link]

2020. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 nagy +1


ha van idod eddemes az egeszet vegignezned mert nagyon hasznos


Sokan igy tesznek mindenfele rendszerrel amiket benne halhatsz, lathatsz

vagyis finomhangoljak (minel kisebb fogyasztas, hotermeles mellett minnel nagyobb teljesitmeny, es altalaban ezt is minnel optimalisabban, dinamikusan amikor valoban szukseg van ra,


sok ido es sokat kelhet tanulgatni hozza de megeri

2020. ápr. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ház ventik elvileg maxon mennek, alapból nem PWM-mesek vannak benne, hanem sima PureWings.

Tápegység FSP Hydro 5. A tápegység teljesen hideg levegőt fúj ki.

A ház hátsó részén középen (csatlakozók és foglalatok felett, ahol a hátsó házventillátor van) na ott teljesen meleg levegőt fúj ki. Sose volt még modern gépem, nem tudom "manapság miképp kell állítania ventiket" illetve közben a videólinket is megkaptam amiből biztosan megtudom majd, nagoyn köszönöm.

GT710 videokártya van a gépben (remélhetőleg nem termel nagy hőt - igaz passzív hűtésű) azon kívül csak SSD van.

Sajnos, határozottan van hangja a gépnek. Úgy tudtam elhelyezni, hogy számítógépasztalba, egy olyan rekesz, hogy jobb oldalt, felül és hátul zárt, de baloldalt és elől nyitott. 6 cm-re vannak a géptől a zárt oldalakon a rekesz falai.


Ilyen hőmérsékleteket ír ki:


Alaplap 29 °C

CPU 74 °C

CPU dióda 75 °C

Lapkakészlet 35 °C

MOS 48 °C

GPU dióda 60 °C

Samsung SSD 970 EVO Plus 250GB 41 °C / 49 °C


Ventillátorok fordulatszámánál csak a CPU ventit írja: 1500 RPM


Én azért e hűtőt vettem, mert olvasgatva az itteni kérdéseket, szinte mindegyik esetben ezt ajánlották, ha nem lesz tuning, én ezt nem szeretném tuningolni, se X szintjére felhúzni... Azt olvastam e hűtőről hogy halkabb mint a Be Quiet! hűtők (ill összehasonlításokat olvastam) és örültem, ehhez képest igen csak van hangja a gépnek. Írtad hogy nincs elég hőcsöve stb.

Mindegyik hűtő ilyen csavaros eljárással működik? 2007 körül volt egy socket AM2 gépem és ott rá kellett tenni a hűtőt, majd egy kallantyút lenyomni és "ráfeszült" a hűtő, ugyangy a kallantyú felemelésével lehetett eltávolítani.


Nagyon köszönöm a sok segítséget és a videó linket.

2020. ápr. 4. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!