Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RX 580 videókártya probléma?...

RX 580 videókártya probléma? Kevés FPS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy számomra elég összetett problémával kapcsolatban szeretném kérni a hozzáértők segítségét.

A napokban vásároltam a régi ASUS AMD RADEON R7 250X 2GB-os GDDR5-ös videókártyám helyett egy SAPPHIRE AMD RADEON RX 580 NITRO+ 4GB-ös GDDR5-ös videókártyát.

A számítógépem további paraméterei:

Processzor: AMD FX-8320 3,5 GHz

Memória: HyperX Fury 1 db 8 GB-os 1866 MHz

Alaplap: ASRock 760GM-HDV DDR3

Háttértár: ADATA 256 GB-os SSD

(FULL HD-s a monitorom és, ezen felbontáson is játszom.)

Tápegység: A pontos márkájára már nem emlékszem, de 650 W-os és elvileg gold minősítésű.

Szóval miután megérkezett a kártya csak kíváncsiságból, de felhúztam a gépre egy Battlefield 5-ot (eredetit, nem torrentről). Azt gondoltam, hogy annyira nem fogok bővelkedni az FPS-ekben, de több youtube videót is néztem, amiben a procit, illetve a kártyát is tesztelték, ezzel a játékkal és a gépigény.hu is FULL HD magas beállítások mellett átlag 40 FPS-t írt. Nos nekem közel, sem volt ennyi még a játék saját magának beállított közepes grafikája mellett sem, illetve hatalmas droppokat produkált. A régi R7-esem minimum grafikán 720p-ben többé kevésbé tartotta a játszható 30 FPS-et a Battlefield 5-ben, ez a kártya FULL HD-ben minimumon is ugyanúgy bedroppolt, mint a többi beállításnál. Amint beértem valami harcba 20 FPS-ek szállingóztak. Ezt betudtam annak, hogy kevés hozzá a RAM-om illetve a CPU-m. (Többjátékos és egyjátékos módban is kipróbáltam, uygan ez.) A dolog, akkor kezdett gyanússá vállni, amikor a TERA-val kezdtem el játszani. A játék, nem hogy az automata beállítások mellett ugyan ezt produkálta, de még ha mindent kettővel alá vettem le, akkor is. Na itt elkezdtem méréseket végezni az MSI Afterburner segítségével. Kiderült a CPU 30-33% körül teker, illetve a memóriának kicsit több mint a fele (4400 MB körül) van kihasználva. Ezzel szemben a VGA, olyan szintű ugrálásokat produkált, konkrétan 0% másik pillanatban már 100%, aztán megint 0, aztán 90%, aztán 30, aztán megint 100 és így ugrált a kihasználtság folyamatosan. Megvizsgáltam ezt a jelenséget magában a Radeon szoftverben és a proci, illetve a ram kihasználtsága egy picit hullámzó grafikont adott ki, még a kártya grafikonja 0-100-as hegyekből állt össze. Nem tudom, miért lehet ez, de gyanakodom, hogy valami nem stimmel, hiszen a TERA-nak minden követelménye bőven megvan, mégis 30 FPS, ami 20-ra droppolgat. (Tudom, hogy a játék meglehetősen optimalizálatlan, de azért ennyire szerintem nem.) Az igazsághoz, még az is hozzá tartozik, hogy a tápomon nem volt 8 pines csati a kártyának, csak 6, így ezt egy átalakítóval oldottam meg amit bedugtam a kötelező 8 és az ajánlott 6 pinesbe is utána, ha esteleg ez számítana valamit. A radeon szoftverbe nem állítottam semmit még. Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de próbáltam mindent leírni, hogy érthető legyen. Szóval segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond, illetve őszinte választ ha esetleg én volnék hozzá ennyire fakabát.


Előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. ápr. 4. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
650-es gold táp és nincs rajta egy nyomorult kibxott 8pines csatlakozó?nem hiszem el.akkor gagyi a táp és nem bírja ezt a nagy fogyasztású rendszert.hány A-t ad le 12V-on?az alaplap eléggé a legalja,nem a legjobb a 8 magos bulldozerhez.a ramot duplázni kéne a dual channel miatt.win 10et használsz?újra kellene rakni a driverekkel együtt.szóval ezek mind lehetnek okai a gyenge teljesítménynek.
2020. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Táp típusàt nehogy leírd!
2020. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az áramellátás problémáját kizárhatjuk, ugyanis most kipróbáltam egy elég hülye megoldást, de szerintem a lényeget kiadta. Szóval fogtam a másik gépet, amin eredetileg is van, közvetlen a tápból jövő 8 pines csatlakozója (600 W) és azt dugtam rá a kártyára, amíg a kártya az én gépemben volt. Ráindítottam egyszerre mind a kettőre, de semmi változás, ugyanúgy 20 FPS és a kihasználtság random ugrál. A Win. 10-et pedig már, amikor beleraktam a kártyát újra raktam.
2020. ápr. 4. 14:56
 4/20 meszike91 ***** válasza:
A ram biztos kevés.
2020. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mármint a másik gépben lévő táp 600 W. Ezen kívül a proci és a kártya össz. fogyasztása elméletben 370 W-ra jön ki. És a videókártya rendszerigénye is egy 500 vagy több W-os tápegység. Azt meg szintén kizártnak tartom, hogy a másik gép tápjából se kapjon elég áramot, hisz egy 4 magos proci és 4GB memória van benne, videókártya nélkül.
2020. ápr. 4. 15:08
 6/20 A kérdező kommentje:
A Battlefield 5-höz valószínüleg kevés az 1 db 8 GB-os modul, de a TERA-hoz, amihez alapból elég lenne 4 GB, azt nem hiszem.
2020. ápr. 4. 15:20
 7/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha szet van szedve miert nehez pontos taptipust leirnod?


ugyanugy a masik tap is lehet "gyenge" (minosegileg) a kartyahoz


Amugy ket cuccot osszeganyolni :D


de lehetseges hogy nem a tap gond hanem a vga hibas


mindenesetre a vga a pcie slotbol is sziv meghozza elsosorban onnan igy mindegy hogy atkototted nagyreszet hiszen attol meg ebben a rendszerben mukodik nagyreszt


erdemesebb lenne az egeszt atkotnod a 600 asra probakeppen

vagy abba a gepbe attenni a vga t


milyen gep az? Nagyon regi es gyenge?

2020. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Már megnéztem. A tápegységem: Point of View Black Diamond 650W R-720186

A másik gépbe, sajnos nem tudom átszerelni, mert ekkora kártya, abba a gépházba, már nem fér bele.

2020. ápr. 4. 16:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Driverprobléma lehet. Speciális drivereltávolítóval kell letörölni az előző videokártya driverét, és utána tisztán felrakni ezt.
2020. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De ha miután a kártya csere megtörtént, újra lett rakva a Win és a friss Win-re lett rárakva ez a driver, akkor mi okozhat driver hibát?
2020. ápr. 4. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!