Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali háztartási ventilátor...

Asztali háztartási ventilátor tudja hűteni valamennyire a gépet, ha ráfújatok vele?

Figyelt kérdés

Ha egy szobaventilátorral kívülről megfújatom a gépházat direktben vagy oszcillálással (vagyis hogy csak ciklikusan fúj rá), akkor ez tudja hűteni valamennyire a gépet?


Köszi!


2020. ápr. 6. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A számítógép hűtése mindig is azon az elven alapult, hogy a hardverek által keletkezett hőt a ventilátorok elvezessék a belső térből. Ahol pedig van első ventilátor, az befelé szívja a hidegek, a hátsó pedig kifelé fújja, így egy légcsatorna jöjjön létre ami folyamatosan elvezeti a meleget.

Ha leveszed a gép oldalát, megszűnik a csatorna. Így azzal a hittel szemben, hogy a levett oldaltól hűl a gép mert megszűnik a meleg levegő bezártsága nem áll meg, hiszen egyszerűen felveszi a szoba hőjét + pang a meleg benne. Ha ezt még megküldöd egy procihűtővel szembe fújó eszközzel, annak a hatásfoka is romlik, mert széllel szemben próbálná elvezeti a hőt, amit az asztali venti visszafelé tol rá.

És akkor még arról szó sem esik, hogy a gépház oldala nem csak a légcsatorna miatt van ott, hanem hogy ne sérüljenek az alkatrészek bármilyen véletlen behatástól.

Ha gond a melegedés portalanítás és/vagy újrapásztázás után is, akkor hűtés-hatékonyabb gépház és több/jobb ventik beszerzése lenne megoldás, nem az ilyen kókányolás.

2020. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dehogy venném le az oldalát! Egyszerűen arra gondolok, hogy a házat ha fújná a venti, akkor az hűtene-e valamennyire.


Van benne pár hűtő:


- elől - befelé fúj

- fent - kifelé fúj

- hátul - kifelé fúj

- oldalt - befelé fúj (ez direkt van így, mert úgy láttam, hogy jót tesz a VGA-nak, ha ráfújja a levegőt)

2020. ápr. 6. 14:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Kiegészítem az előző válaszomat:


- elől - befelé fúj (Xilence Red Wings)

- fent - kifelé fúj (Scythe Slip Stream slim)

- hátul - kifelé fúj (gagyi)

- oldalt - befelé fúj (Arctic P12, ez direkt van így, mert úgy láttam, hogy jót tesz a VGA-nak, ha ráfújja a levegőt)


+CPU-n BeQuiet Pure Rock.


Tehát nem olyan gagyi ez a hűtés, nem is tudom, honnan vetted, szóval nem írtam ilyet...

2020. ápr. 6. 14:59
 4/4 hypno ***** válasza:

#3

Ennyi ventilátorhoz minek kellene még egy?


A ház pont olyan meleg mint a környezete. Plusz 2-3 C° mert belül azért van ami fűt. De ez nem oszt nem szoroz.

2020. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!