Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártya miatt nem...

A videókártya miatt nem működik rendesen az USB portom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy asztali SFF gépem (Fujitsu Esprimo E90), Intel Core i5-4570-el, 8GB RAM-al.


Tegnap beszereltem egy Gigabyte GT1030 2GB GDDR5 low profile kártyát, és mióta bent van az USB 3.0 portjaim megbolondultak.


Van egy TP-Link T2U AC600-as usb wifi adapterem, amivel eddig is használtam a netet (5Ghz-es hálózatot, a sebesség állandóan megvolt 80-110Mbps között).


Mióta bent van a videókártya van, hogy egyszerűen nem csatlakozik a hálózathoz, de ha sikerül is, akkor gyakori időközönként (10-15perc) ledobál a wifi és a sebesség sem az igazi (20-25Mbps).


(ha BIOS-ban letiltom a PCI slotokat, akkor ismét jó a kapcsolat az internethez)


A GPU miatt lehet ez a dolog, hogy az USB portok nem kapnak elég energiát? Azért mertem belerakni a gépbe, mert bőven belefért még papíron a fogyasztásba, a tápnak bírnia kéne.


Valakinek van ötlete mit tudnék csinálni?


Mert a jelenlegi maszek megoldásom az, hogy amikor játszani akarok akkor engedélyezem BIOS-ban a PCI slotot, átkötöm a monitort a GT1030-ra, ha netes dolgom van, vagy letöltök akkor átkötöm az integrált HD4600-ra és letiltom a PCI slotot.


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 8. 10:03
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Próbálj meg egy BIOS frissítést. Talán ismert hiba, amit idő közben javítottak.
2020. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de sajnos nem jött be.

Lefrissítettem, nincs változás, amint az 5G-s wifire akarok lépni azt írja a Win10, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz.

Előtte meg 5 perccel integrált kártyával simán ment, és hozta a várt sebességet is. :(

2020. ápr. 8. 11:57
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tapegyseg teljes tipusa?

alaplap teljes tipusa?


lehet hibas lap leginkabb aztan hibas tap


1030 nem szamit fogyasztonak igazabol


ne dugdosd kabeleket


nem lehet "optimust" hasznalni? Vagyis IGP t hasznalna mindenre es 1030 t csak oda ahova megadod

vagyis 1030 kimeneten lenne az IGP kepe

ha lap tamogassa tudnia kellene

de ha nem eleg akkor ez van


viszont biosban milyen beallitasok vannak? Lehet rosszul van beallitva es nem a megfelelo mhz re alt be ami altal tobbi is elallitodik es ezert osszeomlik lap vezerlese

2020. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

1 x PCI-Express 3.0 x16

2 x PCI-Express x1 mennyiség

1 x PCI-Express 2.0 x4 (mech. x16)


Ket slot is van nem?


mindkettoben probaltad? Melyikbe van? 3.0 ba kellene de ha ott van masikba probald

2020. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!