Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 3600: Alpenföhn hőmérsék...

Ryzen 3600: Alpenföhn hőmérsékleti gond? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Alpenföhn Ben Nevis hűtőt használ valaki Ryzen 3600 processzorhoz? a 19 fokos szobában alapjáraton is már 50 fokos, alig 1/3 terhelésen 65 fok fölé is felmegy, 2/3 terhelésen pedig 75 fok fölé is.

A ház oldalát hiába veszem le, ugyanolyanok a hőmérsékletek, AIDA-val nézem, meg a MSI saját programjával mert ez MSI alaplap. Hátul meleg levegőt fúj ki. Pasztázást nem tudom, nem én raktam össze.

Valakinek ilyen hűtő üzemel normálisan és képes jó hőfokot biztosítani? Félek, hogy nyáron amikor majd 30 fok lesz a szobában, használni sem fogom tudni a gépet...

Tápegység nem melegszik (alsó tápos), minden alkatrész minőségi.



2020. ápr. 9. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Pasztázd újra
2020. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
annak biztosan meg kell oldania a dolgot, vagy a hűtő a hibás?
2020. ápr. 9. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg rakd feljebb a venti fordulatszámát.
2020. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 meszike91 ***** válasza:

Egy hűtő nem nagyon szokott hibás lenni.


Ellenőrizd hogy jól van-e rögzítve és nincs-e túl sok paszta. Csak minimális paszta kell ami a levegőt kiszorítja a proci és a hűtő közül.


Esetleg a bios-ban beállíthatsz egy agresszívabb ventilliátorprofilt is.

2020. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!