Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan próbáljam meg lecseréln...

Hogyan próbáljam meg lecserélni 300k-s új GAMER gépem használt MACBOOK PRO-ra?

Figyelt kérdés

Játszani csak konzolon illetve PC-n inkább dolgozni szoktam, elsősorban videót vágok.

Korábban dolgoztam Final Cuttal és sokkal jobban a kezemre állt, nagyon hiányzik! Ez az ok, amiért szeretnék váltani, illetve hordozni is csodajó lenne. Nem érzem magam elég produktívnak mindig ugyan azon 4 fal között.


A kérdésem arra irányulna, hogyan lenne érdemes ezt megkísérelnem. Próbáljam meg eladni, aztán vásárolni, vagy más módja is van?


Specifikáció:


ASUS ROG STRIX B450-F GAMING

AMD Ryzen 5 2600X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel

GIGABYTE GV-N166TGAMING OC-6GD GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 Gaming OC

HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16

KINGSTON 500GB A2000 M.2

WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm

NZXT H500i ablakos fehér

BITFENIX Formula 550W


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. ápr. 14. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel használt azonnal 20% ugrik az új árból. Eladod és megpótolod nem kevéssel csak igy lehet.
2020. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kb 250-260 max ért eltudod adni
2020. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
minek vettél WIN gépet akkor?
2020. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néha megesik, hogy rossz döntéseket hozunk. Én is azt tettem decemberben.


Már akkor is gondolkoztam, hogy inkább használtan veszek egy régebbi M. pro-t, viszont amellett döntöttem, hogy ehhez kaptam 3 év garanciát.

2020. ápr. 14. 21:14
 5/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Hackintosh?
2020. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagyis nem is új az a gép, hanem 5 hónapos.

200k ért esetleg eladható

2020. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem! Szóval, ha 5 hónap alatt ami 4 100ezret csökken a gépem ára, akkor decemberben mondjuk eladhatnám 0 Ft-ért, úgy hogy minden alkatrészének a jelenlegi pénzügyeket követve megy fel az ára. Értem, jogos, jogos.


Akkor inkább megtartom, de köszönöm a kommented!

2020. ápr. 14. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:

nem a hónapokkal csökken


van egy 5 hónapos géped, vagyis jócskán használtad már

emellett ugye bármi történhetett vele és te nem vagy jogi személy

ha valaki 300k körüli összeget rá akar költeni egy ilyen gépre, akkor az újat fog venni, akkor is, ha 50-100k-val többért veszi meg, mert:

- új lesz, amit senki nem használt előtte

- probléma esetén sokkal egyszerűbb a jogi személyt számon kérni -- pl garanciális ügyintézés

- 6 hónapon túl a vevőnek kell bizonyítania, hogy nem nála történt valami, ami a meghibásodást okozta, hanem eleve fennálló probléma volt

- világjárvány van, sokan elvesztették a munkájukat, de ha nem, akkor is bevételcsökkenés volt ---> home office miatt az olcsó laptopok ára feljebb ment, viszont a gamer gép nem esszenciális, ergo nem fognak az emberek pénzt kiadni rá, vagyis csökken a kereslet


a piac így működik, bemegyek a szalonba veszek egy kocsit

2020. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...folytatás


bemegyek a szalonba veszek egy kocsit 8 milláért, másnap sem tudom eladni annyiért, mert ha annyit akarna valaki rákölteni, akkor megveszi ő a szalonból...és akkor még vegyük hozzá, hogy egy autón legalább azt látom, hogy mennyit használta valaki, akkor is, ha azt nem látom, hogy hogyan használta

2020. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jogos részben amit írsz, de amire én reagáltam az már irreális volt. No de mindegy, nem vitatkozni jöttem az oldalra. Nyilván nem 300-ért akartam volna eladni. 🙄 No meg nem is ez volt a fő kérdésem.


btw gamer gép és konzolok iránt is megnőtt a kereslet jelenlegi helyzetben, de ez tényleg csak mellékes.


Egyébként csere lehetőségek is vannak különböző fb csoportokban. Illetve érdemes hardver oldalakon érdeklődnöm.

Hasonló választ vártam volna a kérdésemre, nem pedig a gazdaságmenedzsmentedet szerettem volna végigolvasni, de azért köszi.

2020. ápr. 15. 02:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!