Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom kél halállal áll...

A laptopom kél halállal áll le mostanában. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostanában a laptopom kék halált kap és ezt a hibakódot írja ki: :( a számítógép hibát észlelt ezért újraindult. 0% (sosem indul újra, megáll 0 százaléknál), UNEXPECTED STORE EXCEPTION.

Lenovo ideapad-ról van szó, kb 3 éves laptop. Pár hónapja lett bővítve az alap 4 giga ramja plusz 4 gigával és az 500gb hdd lett kiegészítve egy azthiszem 460 gigás ssd-vel (mindkettő kingston tehát jó márka, nem gagyi kínai) . Az utóbbi pár hétben találkoztam ezzel a hibakóddal reggelente akkor, amikor éjszakára futni hagytam a torrentet. Mi lehet a probléma? Remélem nem súlyos hibája van. Előre is köszönöm a választ, üdv



2020. ápr. 15. 21:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam oda, hogy eredeti (megvásárolt) win10 van rajta.
2020. ápr. 15. 21:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok napi szinten "hibaelhárító",de a hibaüzenet tároló (HDD/SSD) hibát emleget.

Az, hogy új meg márkás még nem biztosíték.

Le kéne futtatni ezek tesztelő programját vagy kivenni az egyiket és úgy használni, elő jön-e a hiba.

Ha nem, akkor akkor a kivett lehet a bűnös..

2020. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen mentsd ki az adataidat másik lemezre, szerintem lemezhibás. Vagy alaplap.
2020. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Legtobb Kingston ssd gagyi... szoval "gagyi amerkiai"

van jo kinai hardver is mellesleg



viszont valoszinubb lehet a ram hiba tok mindegy mennyire szuper es draga egy ram attol meg lehet hibas de ezt memtest el konnyen kideritheted

meg ugy is hogy kiveszed ramot es ennyi ha nincs hiba az volt a hibas

gariztatod es kesz


ha ssd hibas (hiba nelkul "gagyik") akkor azt gariztatod

tipus alapjan lehet tobbet tudni rola hogy hibatlanul milyen is


ssd t is lehet progival ellenorizni de nem feltetlen ismeri fel hibat szoval csak cserevel tudod


amugy az 480 as attol meg ha rendszer 460 nak irja (mas szamolasi mod miatt 1000/1024)


[link]


pl. Ha m2 es ezt feltetelezem laptop miatt


kinszerelte ossze?

2020. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!