Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem találom az egyik...

Miért nem találom az egyik meghajtómat? Többi lent

Figyelt kérdés
M.2 ssd vásároltam a gépbe amire újra telepítettem a számítógépet viszont a HDD egyik particiójára kimentettem mindent amit megakartam tartani, majd MBR formátumba újratelepítettem a windowst az ssd-re mivel csak úgy engedte.Viszont most az fogad, hogy nincs meg a HDD meghajtóm, BIOS látja hogy csatolva van viszont a windows nem. Még a partició kezelőbe se látja hogy fel lenne csatolva és mondjuk csak formázni vagy betűjelet kellene neki adni, semmi, mintha nem is lenne ilyen meghajtóm. a SATA-s másodlagos ssd-met gond nélkül felismerte csak a nem formázott fájlaimmal tele HDD-t nem látja a windows.

2020. ápr. 18. 12:13
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tehat hdd vel semmit nem csinaltal?


hany particio van rajta es milyen a hdd Mbr?


biosban nem probaltal mast beallitani hogy mas modon eleri e

2020. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
milyen alaplap?
2020. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

alaplap: gigabyte ga-b250-hd3p

a HDD-n alapból volt 3 részre volt osztva ebből 2-be voltak fontos fájlaim azokat nem formáztam hanem békén hagytam, és emelett volt még 1 része amit formáztam windows telepítésekor. A biosba jelzi hogy ez a SAMSUNG HDD csatlakoztatva van, szóval látja, de windowsba sehogyse jelenik meg 1 particiója sem.

2020. ápr. 18. 12:34
 4/6 A kérdező kommentje:
a HDD valószínűleg GBT, mivel amiket látok most meghajtókat mind kettő MBR, amikor elsőnek akartam újra telepíteni nem engedte GBT-be mivel a m.2 ssd csak MBR fogadott el, így újra formáztam a pendriveot MBR-be és ekkor már a windows telepítéskor se jelezte nekem a HDD-t de nem is foglalkoztam vele mivel így már engedte újra telepíteni a gépet.
2020. ápr. 18. 12:36
 5/6 A kérdező kommentje:

/MEGOLDVA/


Meghagyom a kérdést, hátha valakinek ilyen problémája lesz és segíthetek vele


Telepítettem egy alaplapomhoz megfelelő SATA preinstal drivert a hivatalos oldalról illetve az Intel rapid tárolási technologia programot. Ezek után a gépet újraindítva automatikusan felismerte a vinyót a windows és csatolta őket!

2020. ápr. 18. 13:06
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat ilyeneket amugyis szokas :P


Xy4

2020. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!