Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell overclockolni a...

Hogyan kell overclockolni a processzort? I5 4690K

Figyelt kérdés

Utána néztem a neten, elég sok tudást szedtem össze de még ígyse merek neki állni.


Processzor: i5-4690k 3.Ghz

Gpu: Gtx 960

Alaplap: ASrock z97 anniversay

Táp: cooler master 600w rs-600-acab-m4

Cpu hűtő: cooler master hyper 103


Milyen stresszprogramot használjak?

Honnan kezdjem a órajel állítást?

Illetve még mit kell állítani ezen kívül a bioS-ba?

Az órajel és vcore-n kívül. Mert azt vágom, hogy akkor lesz jó a dolog, hogy ha pl a 4600mhz megkapja az elegendő áramot amit 0,01 kell barbálgatni és közbe nézni a hőfokot, hogy ne süljön el.


Válaszokat előre is köszönöm.



2020. ápr. 22. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mert miért nem mersz nekiállni? Nem tudsz elsütni semmit, csak ha kikapcsolod a védelmet, ami kikapcsolja a gépet, ha túlmelegszik. Ne kapcsold ki. Ennyi.


A feszültséget pedig ne rángasd, hanem állítsd be az ajánlott legmagasabb feszültségre és kész. Majd ha eléred a kívánt órajelet, akkor lecsökkented.


Azért ezt nem olyan nehéz megcsinálni.

2020. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az adaptíc vcore-s dolgot nem értem... meg úgy magát a vcore-t
2020. ápr. 22. 11:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Az adaptive vcore csak a turbora vonatkozik, de azt OC előtt úgyis kikapcsolod.
2020. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ez az amit nem értek, hogy mit kell még állítgatni mert van egy csomó lehetőség
2020. ápr. 22. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell állítgatni semmit, ezek csak optimalizációs beállítások.
2020. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=7cOBaW_9U3A


Ezt a videót néztem és állítgatott egy csomót

2020. ápr. 22. 12:56
 8/13 A kérdező kommentje:

Szóval azt csináltam, hogy beléptem a biosba és csak az órajelet meg a vcore-t állítottam.. a cpu cache ratiohoz se nyúltam mert nem tudom, hogy azon kell e állítani meghagytam 3500mhz-n.


4500mhz-ig és 1.230-ig állítottam a biosba a dolgokat és simán futott a monitorozás (15percig hagytam). Ez volna az overclockolás?



Amit nem értek ebből a videóból amit itt kezd magyarázni a csávó 16:22-től, hogy nem dőlhetünk hátra mert a processzor manuális feszültséget kap...

https://www.youtube.com/watch?v=8Xk8aj4kyPA



Illetve, hogy a vcore-t még meddig húzhatom, mert elvileg 1.400 nem mehet feljebb, de a bioS-ban a szöveg résznél a vcore-nál a megjegyzésbe 0.800 és 2.000-át ír.



(Csak kipróbáltam ezt az overclockolást, most mindent visszaállítottam gyárira, csgo-ban 90-100 közöt mozog az fps-em és ezt akartam növelni 144fps fölé, mert nem sokára lesz egy 144hz-es monitorom, és akkor szeretném rendesen meg overclockolni)

2020. ápr. 22. 18:28
 9/13 anonim ***** válasza:
16:22-től arra utal,hogy az adott feszültség állandó.Ez pedig nem így szokott lenni,hiszen a feszültség alap esetben csak akkor emelkedik meg,hogyha a teljesítményhez kell,tehát nem alaphelyzetben van ,hanem mondjuk terhelten,viszont fixre állítva ez állandó,akár pont annyi ,mint amit terhelés esetén kapna ,ez pedig nem jó! Vcore-t 1.4 fölé már nem nagyon vinném a processzorok 1.4 körül mennek általában ez fölött már sérülésveszély áll fent.Nagyobbra állítást semmi kép sem ajánlom!
2020. máj. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen. A lényegét értem, csak én nem tudom ezt gyakorlatba meg csinálni a BioS-ba mert nem tudom, hogy kell. És ehhez hasonló dolgokra gondolok, hogy még mit kell állítani az alapról, hogy az overclockolt procival biztonságosan működjön a dolog.


Illetve még amit mondott a srác, hogy ő neki ott állt meg az overclockolás, hogy nem tudta tovább húzni a ghz-eket.. a cpu hőmérséklet és a vcore is elegendő lett volna neki még.. Ezt nem magyarázta srác, hogy miben merül ki a ghz? ezt honnan lehet tudni?


Gondolom amit csináltam 4500mhz és 1.230 Voltage és 30p-s monitorozás.. nem itt áll meg az overclockolás..



(Azt vettem észre, hogy sokkal hangosabban lett a ventillátor már 4000mhz-n is, ez miért?)

2020. máj. 12. 04:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!