Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor “Gaming”-re, HelpMe (? )

TheMartin03 kérdése:

Monitor “Gaming”-re, HelpMe (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az otthonmaradás, a “home office” és “home school” miatt unatkozásom közepette monitor vásárláson gondolkodtam, és az alábbiakat szűrtem ki:


24" AOC 24G2U/BK

24" Acer Nitro VG240YPbiip Gaming

27" AOC Q27G2U/BK Gaming

27" AOC 27G2U Gaming

27" Dell Gaming S2719DGF


A legfőbb különbségek igazából a panelek, felbontás, és méret között van, de nem hátrány az állíthatóság sem, őszintén.


Több irányból szeretném a véleményeteket kérni:


1080p a 27"-re mennyire jó? Túl pixeles/túl ritkák a pixelek, vagy még jónak mondhato? - kb. 65 centire ülök a monitoroktól -


Olvastam, hogy a TN-IPS-VA a “lassúság” sorrendje, viszont a szépség, és a különböző mellékhatások is ott vannak, ti melyiket ajánlanátok a legjobban?

Esetleg vannak-e tapasztalatok?


Érdemes-e gamingre, competitive gamingre 1440p-s monitort venni, mennyire anti-pénztárca hatású, mennyire future proof?


Ha esetleg le kell vennem a felbontást 1440p-ről 1080p-re a 27"-es monitoron később, nagyon ócska a down-scaling? Olvastam már mindkét irányból. Azt tudom hogy nem előnyös, viszont hallottam olyat is, hogy borzalmas, olyat is, hogy competitive-re elfogadható.


Véleményem szerint a competitive játékoknál venném le később a felbontást, ha kell (remélhetőleg nem kell), amelynél fontos a 144hz kimaxolása, single-based játékoknál inkább a minőség oldalára billenne a libikóka.


Mint mondtam inkább competitive gaming, de sokszor szeretek elájulni az új játékok singleplayer-based részéről is, ahol inkább a látvány a fontos. Filmezni TV-n szoktam, editelni, tervezni egyelőre nem tervezek. Továbbá informatikai irányokkal foglalkozom, de a paneltípus ezesetben nem számít, hisz nem olyan a munkaköröm, amelyhez szükséges lenne.


A konfigom röviden:


Ryzen 5 3600

RX 5700 XT

16GB RAM, 3200Mhz-en


Mi a véleményetek kompletten a tervekről, monitorokról?

Esetleg tudtok-e mondani mást, ami ugyanezekbe a kategóriákba tartozik?

Előny, ha alzás a termék, mert onnan tervezek nagyobb mennyiségben rendelni áfásan.


Segítségeteket előre is köszönöm!



2020. ápr. 26. 22:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!