Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 éves videókártyám elkezdett...

3 éves videókártyám elkezdett furcsán zörögni, mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

3 éve vettem egy nividia 1050 Ti-t. Az első 1-2 évben csak akkor tapasztaltam ezt a zörgést, amikor nagyobb teljesítményt igénylő játékokat indítottam el (lásd: PUBG). A 3 év alatt egyáltalán nem volt vele probléma, és még most sincs, viszont már zavaró, hogy ezt alapjáraton csinálja, már el sem kell indítanom semmifajta játékot, anélkül is zörög.


Egy ismerősöm tanácsát kértem még akkor, amikor először jelentkezett ez a zörgés, ő azt javasolta vegyem le a gépház oldalát, mert ő szerinte berezonált a gépház. Igaza volt, levettem és elhallgatott egy időre. Most már levett gépházoldallal is csinálja ugyanezt. A számítógép rendszeresen volt takarítva az elmúlt 3 év során.



#számítástechnika #nvidia 1050 Ti #hardver probéma #videókártya zörgés
2020. máj. 1. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos a videokártya? Lehet hogy a proci hűtője..alapjáraton nem kellene forognia a ventinek..csak játékoknál..egy kis műszerolaj kell a ventire..
2020. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha vga ventije behalt(/hal) akkor lekel cserelned majd, ennyi

de mas is kiadhassa, haz venti, cpu venti


[link]


gyari hutes ventijet kicserelni ketlem hogy lehet de ha megis akkor az is egy megoldas


vagy ha hasznaltan talalsz olyan hutest ami tiedre jo


hardverapro.hu

2020. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy igazabol 1050Ti re nem kell igazan venti

szoval inkabb jo nagy hutobordat vegyel ra es arra ventit ha godolod, vagy gephazra es kesz

2020. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meglehet hogy a proci ventilátora okozhassa ezt, mert első generációs intel van a gépben, és azóta a processzornál és ventilátornál nem igazán votlak változtások, kompresszorral takarítgattam. Ha behal a ventilátor akkor majd arra kerül csere szerintem. Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2020. máj. 2. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Levenni a gépház oldalát, és egy nagy szobaventillátort ráküldeni, hidd el, ez a legjobb megoldás. Hogy mennyire költséghatékony az már más tészta.
2020. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 én ezt csinálom. Hidd el hogy nagy melegben olyan mintha ott se lenne a venti, pedig 300wattos.

Ha légkondival le van hűtve a lakás, a nagy dög melegben, akkor lebírja hűteni a venti olyan 65 fokra, 85 helyett...

2020. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!