Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A játék nem használja ki a...

A játék nem használja ki a teljes hardvert. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 240 Hz-es monitort, de megakadályoz a stabil 240 FPS elérésében, hogy CS:GO-zás közben csak a GPU 50%-a és a CPU 60%-a van kihasználva, a többi üresjáratban áll. Nincs sehol FPS korlát, Discordon kívül semmi app a háttérben. Mi lehet a probléma?

2020. máj. 5. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen konfig? Mivel mérted?
2020. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A feladatkezelő nem mutat ki minden terhelést alapból!
2020. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha a GPU nem 100% körüli, annak két oka lehet:

- Gyenge a CPU és nem tudja kihajtani a VGA-t (erről kicsit bővebben lent)

- FPS limit van beállítva vagy a játékban, vagy a VGA driverében


Namost a "CPU 60%" alatt mit értesz? A teljes proci összességében 60%? Lehet, hogy a játék csak 2 magot használ, azokat kimaxolja 100%-ra (CPU bottleneck), a többi mag meg unatkozik, de így az együttes kihasználtság 60%-nak tűnhet.

Másrészt olvastam valahol, hogy van valami max_FPS console command a CS:GO-ban, ennek nézz utána, lehet, hogy csak le van szabályozva maga a játék.

2020. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 meszike91 ***** válasza:
Szerintem a vga mindenképp bonyolultabb szerkezet annál, hogy egy százalékértékkel mérni lehessen a kihasználtságát.
2020. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felesleges pénzkidobás volt..
2020. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Nem vettem még meg.
2020. máj. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!