Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üres lapot másol a nyomtató,...

Üres lapot másol a nyomtató, miért?

Figyelt kérdés

Epson nyomtatóm van itthon Win10-es géphez, de nem a driverrel van a baj, mert ha csak a nyomtatón kiválasztoma teszt nyomtatást vagy szimplán másolni szeretnék valamit, akkor is teljesen üres oldalakat ad ki. Nemrég laptopot cseréltem, korábban minden működött. Már minden elképzelhetőt megtettem, hogy működjön, tisztítási procedúrát is végigcsináltam, a tonerek nincsenek beszáradva!


Már egy napja csak ezt keresem, hogy miért lehet, de már semmilyen ötletem nincs!



2020. máj. 7. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így borzasztóan kevés infó.

1. Epson (rengeteg típusa létezik)

2. Toner (az a lézer nyomtatókban van, és porral van töltve. A tintasugarasokba pedig patron való, ami folyadékkal van töltve)

Akkor most milyen géped van?

2020. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Epson dx8450
2020. máj. 7. 20:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Tintasugaras
2020. máj. 7. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Így már oké.


A tintasugarasoknál az szokott a legnagyobb probléma lenni, hogy a fúvókák beszáradnak, ha hosszabb ideig nem volt nyomtatva a géppel.

Ha a fúvókák a patronban vannak, akkor -ha a tisztítási procedúrák nem segítenek- egy patroncserével megoldódik a probléma.


A Te nyomtatód esetén viszont a nyomtatófej a gépben van, és csak a tintatartályokat cseréled benne, ha kiűrültek. Tehát a fejet kell megpróbálni tisztítani, abban vannak a fúvókák mindegyik tartályhoz/színhez.

Ha a gép fejtisztító programja többszöri lefuttatás után sem javít a helyzeten, akkor a fejet ki kell szerelni a gépből (egyszerű művelet, a leírásában benne van) és meg kell próbálni manuálisan kitisztítani.

Lehetőségek:

1. desztillált vízbe állítani a fejet és áztatni addig, amíg -az elszíneződött vizet cserélgetve- tiszta nem lesz a víz. Utána kiszárítani/kirázni belőle a vizet, betenni a gépbe, bele a tartályokat és lefuttatni pár tisztító programot, amíg a nyomat normális nem lesz.

2. Kapható fejtisztító folyadék nyomtatóhoz. Ezzel ugyanúgy kell eljárni, mint a desztvízzel.

3. Ultrahangos tisztítóba kell tenni a fejet és egy 3 perces tisztítást végezni vele. (ha kell, meg lehet ismételni)


Ezek a lehetőségeid, szerintem...

2020. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egy lényeges dolog:

Ajánlatos a tintasugarasokkal legalább hetente egyszer egy próbanyomatot csinálni, hogy ne legyen ideje beszáradni. Ez lehet egy kisebb méretű kép is, az a lényeg hogy minél több szín legyen a képen. Így az összes fúvóka használatban lesz, nem szárad be.

2020. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítőkész és részletes választ!
2020. máj. 8. 17:35
 7/8 A kérdező kommentje:
még lefuttattam párszor ezt a fej tisztítási programot (ha jól írom) és most már végre nyomtat és szét sem kellett szedni! :) tényleg köszi a segítséget!
2020. máj. 8. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit!

Ezután azért figyelj a heti egyszeri próbanyomtatásra! Annyi tintát megér a dolog. (egy új fej ára majdnem egy új nyomtató árával vetekszik...)

2020. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!