Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magas cpu használatnak milyen...

Magas cpu használatnak milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

I5 6600 (nem K) prociról lenne szó windows 7 alatt.


Mostanában nagyon pörög, még átlag használat mellett is pl csak firefox van megnyitva 20-50%

Svchost kb 500mb ramot eszik, általában vissza vesz a cpu ha ezt kilövöm feladat kezelővel, de ugye visszakapcsol/nem megoldás


2 éve lett telepítve a rendszer, újratelepítésen gondolkozom, de paranoiás énem meg azon van, hogy nem-e kezd a cpu meghalni (kb 17-be vettem)



2020. máj. 21. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiatal még, hogy gondjai legyenek, simán lehet malware, vagy valami más vírus a gépen, esetleg sok program fut a háttérben amit nem látsz stb... Egy újratelepítés szerintem megoldja a problémát. VGA van mellette?
2020. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr. V. ***** válasza:

Tudni kéne, hogy az SVCHOST melyik szolgáltatása miatt hülyül meg.

Ilyen pl. az, ha a HOSTS fájlt feltöltik pl. reklámblokkolós címekkel és a DNS client service nem lesz kikapcsolva, akkor akár 100% processzorhasználat is előfordul.


Böngésző esetében is lehet nagyobb használat, ha pl. több oldal van megnyitva és mindegyik folyamatosan frissíti magát (hír oldal, chat, stb.), vagy épp egy plugin (pl. reklámblokkoló, videó grabber) dolgozik az adott oldalon.


Ehhez tudni kéne az előzményeket, hogy mikortól kezdődött a dolog.


Elsőként próbáld az svchost kilövése helyett a dns client services szolgáltatást leállítani akkor, amikor ezt észleled. Ha ezzel leáll a terhelés is, akkor állítsd tiltott állapotba és azután nem fog elindulni. (Az svchost igen, mert sok máshoz is kell, de ez a hibát okozó szolgáltatás nem.)

2020. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a bongeszo csukva van akkor is ennyi?
2020. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1# Vga van, szerintem hamarosan újra telepítem


2# Hogyan tudom kideríteni? megpróbálom majd kilőni a dns client-et

kb 1 hete lehet ilyen, amit utoljára raktam fel az a itunes/samsung kies, de nem volt velük baj


Ami probléma még van, de letudtam, hogy hülye vagyok, hogy razert vettem. Indításkor a "rest sdk server vagy service" miatt nehezen indul be az internet, de ha ezt kézzel kilövöm akkor néha baja van az egésznek (pl van egy játékom amibe ilyenkor nem hajlandó belépni)


3# hát akkor inkább ugrál 1-10% között

2020. máj. 21. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!