Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Aktív USB kábel jó megoldás?

Aktív USB kábel jó megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy külső HDD rack-em ami külső áramforrásról megy, 2db vinyó van benne, RAID 1-ben használva, szóval ez egy backup tárhely gyakorlatilag.

Ennek megfelelően elég sűrűn megy és mivel a gépemben már csak SSD van munka közben zavaró a HDD hangja. Emiatt át szeretném tenni a szomszéd szobába, viszont ehhez kb. 5-6 méter USB kábelre lenne szükségem.

Ha jól olvastam, akkor a 3.0-s USB kábel maximális hossza 3 méter lehet adatvesztés nélkül. Emiatt aktív USB kábelhosszabbítókat kerestem és elég sok megoldás van, de a legtöbb olyan, hogy külső áramforrás nélkül lehet használni ami tök jó, de felveti bennem a kérdést, hogyha ahhoz van benne elég kakaó, hogy erősítse a jelet, akkor hogy lehet az, hogy a jel önmagában nem tud elég erős lenni 3 méter felett már? 5 méteres hosszabbítókról van szó egyébként, mint mondjuk ez:

[link]



2020. máj. 21. 11:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatomat írom le: nekem se USB-ben sem HDMI-ben nem működött ez a csoda aktív kábel toldó.

Mind a két esetben a külső táppal ellátott szuperált csak.

Erről már korábban volt itt egy kérdés, amiben vegyesek voltak a válaszok.

Volt aki istenítette ezt az aktív megoldást, volt aki hasonlóan járt mint én.

2020. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi, pont ilyen véleményekre voltam kíváncsi amik saját tapasztalatból vannak.

Nem vagyok fizikus, nem is vagyok erős ebben, de nekem az valahol fura, hogy egy hosszabbító abból a forrásból nyeri az energiát és erősíti fel azt, amibe be van dugva. Nekem ez kicsit laikusként olyan, mintha egy önmagába dugott hosszabbítótól várnánk végtelen áramot. De kell, hogy legyen létjogosultsága, különben a fogyasztóvédelem már rég lelőtte volna a dolgot. Gondolom én...

Egyébként az említett kérdést esetleg be tudnád ide linkelni, ha szépen megkérlek?

2020. máj. 21. 12:10
 3/21 anonim ***** válasza:
Én akkor már inkább egy NAS-t vennék.
2020. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de nem ez volt a kérdés. A NAS az én esetemben nem játszik, mert zeneszerkesztés miatt használom a külső tárhelyet és a projektek nem töltődnek be jól, ha hálózati helyen vannak a fájlok.
2020. máj. 21. 12:37
 5/21 anonim ***** válasza:

Belinkelném, de nem mostani kérdés így esélytelen kikeresni a több ezer megválaszolt közül. Még valamikor tavaly ősszel volt erről szó.

Csak mivel én is hasonló problémával küszködtem, megmaradtak bennem a válaszok.

Igazából semmilyen számodra hasznos infó nem volt benne. Mint írtam volt aki ajánlotta mert neki működött, volt aki használhatatlannak tartotta. Akik ajánlották sem adtam megfelelő választ arra nekik miért működött. Gondolom ők sem érettek hozzá, szóval csak mint laikus leírták a saját tapasztalatukat.


Egyébként valamilyen mini transzformátor lehet beleépítve a csatlakozóba, ami feltranszformálja a feszültséget, hogy a vezetékben ne "vesszen" el a jel az ellenállás miatt.

Külső táp nélkül más megoldást nem nagyon tudnék elképzelni.

2020. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Világos, köszi. Azért kicsit keresgélek itt, hátha leszűrök a válaszokból valamiféle konzekvenciát, hátha találok hasonlóságokat a pozitív válaszok között. Vagy nem. :) Elég kevés teszt van ilyen dolgokról sajnos.
2020. máj. 21. 13:58
 7/21 anonim ***** válasza:
Magát a problémát oldanám meg: zavar a hangja. Földre párna, rá a cucc, bútorlapból doboz, kívül-belül párnázva, egyetlen rés (tehát nem furat) a kábelnek úgy, hogy a párnázás zár rajta frankón. Kívül-belül lehet ronda használt szivacs a csillapítás, kívül akár dekorfólia is elég lehet pofát adni neki. 10-10cm szivaccsal, valamennyi belső légtérrel tervezd akkorára, hogy elférjen ott, ahova eldugod majd mindig, és nincs végeláthatatlan technikai mizéria. Mondjuk ha backup drive, akkor nem értem, miért nem jó a nas, akár egy hardveraprón bevadászott raspberry.
2020. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem dugnék be egy zárt dobozba egy dupla vinyós rack-et, de köszi a tippet. :) Nem kifejezetten csak backupra van használva, régi projekteket is nyitok meg róla aktívan és sajnos a program amit használok nem tallózza be a projekthez tartozó külső fájlokat, ha hálózati helyen vannak a fájlok.
2020. máj. 27. 22:28
 9/21 anonim ***** válasza:
Melyik daw az a pernahajder?
2020. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Logic 10.4.6
2020. máj. 27. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!