Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket ajánlanátok? 2in1...

Melyiket ajánlanátok? 2in1 laptop, vagy iPad? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkodtam egy új gép vásárlásán, mivel a jelenlegi nagyobb laptopom mellé kellene egy kisebb eszköz is, amit hétköznapokon használnék többnyire. (A laptopom alap gép, hét éves lesz, de még mindig jól működik.)


Maximum 200 ezer forintig szeretnék költeni, amennyiben kellenek kiegészítők az eszközhöz, akkor azt belekalkulálnám a keretbe. Csak új jöhet szóba. Hordozhatóság fontos szempont.


Felhasználás: dokumentumok írása, bemutatók készítése, spreadsheetek active recall tanulási módszerhez, levelezés, videochat, filmezés. Néha még alapszintű videóvágás is benne lenne a pakliban, de azt telefonomon is el tudom intézni, mert egész jó hardveres tekintetben, meg nincsenek nagy elvárásaim.


Jelenleg az iPad 2019 (32/128 gigás) és a Lenovo IdeaPad D330 (maxos, 8/128 változat) között gondolkodom főként, videók alapján az én elvárásaimnak megfelelnének. Főként azért gondolkodom, mivel a 2in1 gép azért laptopként jobban megállja a helyét, de az iPadet sokkal sokrétűbben és hatékonyabban lehet használni. Főként azért is gondolkodom azon, mert van egy iPhone SE (2020) mobiltelefonom, és az ökoszisztéma miatt hasznosabb lehetne. Billentyűzetes tokot természetesen vásárolnék hozzá.


Mit gondoltok, melyiket lenne érdemesebb megvásárolnom? Melyiket ajánlanátok?



2020. máj. 25. 02:22
A kérdező szavazást indított:
iPad 7. generáció
Lenovo D330
Valami más, kommentben megírom
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt a kezemben Lenovo D330, műanyag, és nem kényelmes a fogása szétszedve, elég élesek a sarkai. Akkor már inkább Surface Go, de a teljesítményéhez képest elég drága. Még sosem volt iPad-em (sem iPhone-om), de az iPadOS-t kipróbálnám.
2020. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
iPad-re szavaztam, de újonnan, billentyűzetes tokkal az nem fog 200-ból kijönni (brutttóban legalább is nem).
2020. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2-es is írta 200 ezerből tokkal együtt nem jön ki. Egyébként az iPadre szavaztam.
2020. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szerintem az iPadet fogom választani, a rendszer elég szimpatikus, és lényegében mindent tud, amire szükségem van.


Az árral kapcsolatban még: az nem probléma, ha kicsivel 200 felett van, billentyűzetek között meg millió választék van, olcsótól a drágáig.

2020. máj. 26. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

iPad -ot semmi kép nem ajánlom, egy szoftveresen nagyon buta eszköz.

A Lenovo pedig hardveresen gyenge, azt meg azért nem ajánlom, de a kettő közül az a jobb vállasztás.

Amit ajánlani tudnék ilyenből, az 300 felet van, 2GHz CPU, 8GB RAM, 250GB SSD, FullHD kijelző.

2020. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szóba jöhet még egy kisebb kifordítható notebook is, pl. Acer Spin 1, Acer TravelMate Spin 1
2020. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Az iPadOS tényleg nem lenne akkor jó az említett dolgokra? Pedig videók alapján nem láttam olyan rosszakat. 🤷

300 felett nem szeretnék költeni, meg igényeim mellett felesleges lenne.-

#6 köszönöm neked is a tippeket, ezek nem tűnnek rossznak, és árban is okés.

2020. jún. 1. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek a kis notebook-ok a celeron dual core CPU-val.. hát.. kicsi, olcsó, és nem jó semmire - legalább is én tuti nem tudnám mire használni, max. NAS hardvernek, ha legalább diszk van benne, de desktop felhasználásra nagyon messzire kerülném, mint anno a netbook-okat. Ennél még az 5. generációs iPad-em is többet tud billentyűzettel :-) no offense, de ezek már most elavultak, egy ipad tovább használható, és erőforrásban bőven van bennük tartalék.
2020. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Én a Lenovo IdeaPad c340-et ajánlanám. másfél kiló, kiforgatható, van hozzá képernyőceruza. Én nekem a legerősebb konfiggal került bruttó 300k-ba.
2020. jún. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!