Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik HDD-t válasszam?

Melyik HDD-t válasszam?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy jónak tűnő HDD-t (Toshiba P300 3TB). Lesz mellette egy SSD is (Kingston A2000 500GB). Szerintetek maradjon ez a HDD vagy változtassak (3-4TB-ot szeretnék)? Nincs még meg nekem ebből a gamer PC-ből semmi, de néhány alkatrész már elméletben megvan (egy 300 ezres PC-t akarok kihozni belőle):

Videókártya: GTX 1660 Super

Processzor: Ryzen 5 2600

Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max

Memória: HyperX Fury 2x8GB 3200MHz



2020. máj. 25. 22:42
 1/9 anonim válasza:
78%

Seagate HDD-ket többször látok mondjuk LinusTech videókban, szóval szerintem az valószínűleg megbízhatóbb.

Videókártyának nézd meg az RX 580-at vagy 590-et is szerintem, a megspórolt összeget hozzá tudnád csapni a HDD-hez. Nekem 590-em van és tökéletesen meg vagyok elégedve az árért cserébe járó teljesítménnyel. Persze ez csak tanács.

2020. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


HDD-ből ezt a Toshiba X300-at ajánlanám két okból is:


- 3 helyett 4 TB, bőven elég lesz neked


- 64 helyett 128 MB-os a cache mérete


A cache mérete is lényeges, mert minél nagyobb, annál gyorsabb a HDD. Ugyanolyan fontos, mint a fordulatszám (7200 RPM-ben kell gondolkodni, alatta semmiképp, mert ha lassabb a fordulatszám, akkor lassabb maga a HDD is).


Ha szeretnél, SSD-ből is választhatsz egy jobbat, ami ez:

[link]


A Kingstonnal sincs probléma ugyan, mivel az is elég gyors, de a SAMSUNG még gyorsabb, és strapabíróbb.

Döntsd el, hogy melyiket akarod, de HDD-ből mindenképp javaslom az X300-as Toshibát a P300-as helyett, mert a 64 MB-os cache-hez kell egy kis türelem, ezt tapasztalatból tudom.

2020. máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

X300-as meg pont kerülném, mert hírhedten hangos darab.(tudom mert itthon is van, de a redditen is sokan panaszkodnak rá, techpowerup-n is)

Azzal sem értek feltétlen hogy a a cache mérete annyival javítja a sebességet.

Ha valakinek az a fő szempont vegyél 1TB-os SSD-t és azzal minden probléma meg van oldva.

Barracuda +1.

Korrekt darab, nem olyan hangos.

Szerintem amúgy maradjon a 1660S igen is, kell az erősebb VGA manapság és néhol már kevés az RX 580.

SSD-nek jó a 970 Evo plus, ha olcsóbban kell jó lesz az a Kingston is.

2020. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kettes válaszoló vagyok még mindig!

Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy 14 éve használok egy régi TOSHIBA HDD-t, de még mindig SEMMI baja és ugyanolyan gyors, mint régen. Szerintem a mostani gyártmányok se változhattak sokat.

2020. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért változtak...pont a cache, és a SATA 1-2-3 verziók.
2020. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ismerem az EVO PLUS-ot, de csak egy kicsivel gyorsabb, mint az A2000 és feleannyi a tárhelye. Ezt a gépet hosszútávra tervezem és ki tudja meddig növekszik a Windows. Azóta megtaláltam a Seagate Barracudát, ami csak 2GB-os, úgyhogy kettőt vennék belőle. Jó ötlet ez vagy jobb ha csak egy HDD van benne egy gépben?
2020. máj. 25. 23:38
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem ami volt toshiba vinyóm mind bexart nagyon hamar...


wd blue-t ajánlom! SSD-ből is - nekem nagyon bevált

meg a seagate barracudát! Abból van egy 400 megás - a mai napig működik! Akkora cucc, a lovat agyon lehetne ütni vele :D

2020. máj. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még mindig a kettes vagyok. WD Blue is jó, olyan is van a gépemben a Toshiba mellett és bevált az is. Seagate Barracudát én még nem használtam, de valóban nagyon állja a sarat az is. Egy általam javított gépben olyan vinyó volt, és sok év után - habár a gép legelső tulaja jól megkínozta, mit ne mondjak - még mindig 100%-os a kondíciója (HD Sentinel szerint) és gyors maradt.
2020. máj. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne még Samsung HDD, akkor azt javasolnám. A legmegbízhatóbb winyók voltak.

Seagate-tel nem nagyon van tapasztalatom, Toshiba úgy tudom elég jó, de hangos. A Hitachi felső kategóriás szériái amik még nagyon megbízhatók és halkak is.


WD-ből a Blue-t nem ajánlom, mert folyton parkolgatja a fejet. Nekem WD Purple van, nincs vele gondom. Halk és gyors.

2020. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!