Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám megjavítani a...

Liszák Botond kérdése:

Hogyan tudnám megjavítani a monitoromat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy Samsung SyncMaster 173b monitorom, de ma valami történt vele. Bekapcsoltam, kiírta, hogy No Signal, de 1-2 másodperc múlva ,,kikapcsol". Azért van idézőjelben, mert nem kapcsol ki, csak úgy néz ki. ugyanúgy mutatja a képet, de nem világít (1-2 mp múlva leáll a háttérvilágítása). Ha újraindítom, akkor is ugyanez a helyzet. Annyit megtudtam, hogy az Inverter-jével van valami. Szétszedtem, nem láttam rajta felületi károsodást, kiégést, se semmit. Letisztítottam, ugyanez a helyzet. Próbálkoztam sok dologgal (pl.: 10-15-ször megnyomni a bekapcsolóját), de semmi.

Javítható? Ha igen, valaki elmondja, hogy kell? Vagy, ha nem javítható, akkor link egy újhoz?

A gépem így sajnos nem használható, telefonról írok.


Monitor szétszedve: [link]

Inverter: [link]



2020. máj. 28. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szervìzben valszeg javítható, házi patkolással nem.
2020. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Forrasztással sem?
2020. máj. 28. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Otthon ne kisérletezz a forrasztással, hacsak nem profi vagy. Én próbáltam(szintén inverterprobléma volt), nem jött össze, ki kellett dobni a monitort.

Ez a monitor egyébként kb 3-4 ezret ér használtan. Ennél sokkal többe kerülne a javítása. Inkább nézz körül a hardveraprón és vegyél egy másikat. 5000 ft-ig egész használhatókat lehet kapni.

[link]

2020. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem jól megy a forrasztás, egy próbát megér. Bár, lehet másik kell, mert úgy láttam, mintha lenne az alján pár fekete csík és folt.
2020. máj. 28. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy azonosító az inverteren, rendelsz aliexpressről, vársz rá két hónapot, aztán vagy jó, vagy nem. Azért nem közelebbről rendelsz, mert nagyjából annyi a monitor hardveraprón.
2020. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!