Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASRock B85M Pro4 alaplap nem...

ASRock B85M Pro4 alaplap nem indul, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Olyan probléma adódott, hogy egyszer csak minden előjel nélkül leállt a számítógép. Mondhatjátok hogy csak mentegetőzöm, de valóban így történt. Azóta egyáltalán nem csinál semmit, pontosabban szólva nem kapcsolja be a tápegységet. Viszont a készenléti 5v-nál megugrott az áramvelvétel, és hallanni is lehet egy kis cicergést, szóval történik valami. Kipróbáltam másik tápegységgel is, ugyanez a helyzet. Először gondoltam CPU hibára is, de tudomásom szerint az a 12v-os részről működik, szóval még csak lehetősége sincs működni. Túlmelegedés kizárva, mivel gyakorlatilag semmit nem csinált éppen, és amúgy is előbb szólt volna. Gondoltam megnézem az elkókat, csak hát ugye ez a "solid state capacitor" vagy mi a bánat még csak púpos sem tud lenni :)

2020. jún. 1. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj eg egy minimum indítást.


Ami kell: egy darab RAM, videokártya (integrált, ha van). CPU hűtő, 24 pin-es ATX kábel és a CPU-nak a 4/68 pin-es kábel marad. Elem ki és ezeken kívül minden mást lehúzni... ha nem csipog semmit akkor több, mint valószínű, hogy az alaplap halt meg.

2020. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Természetesen ezeket már kipróbáltam, egyértelműen az alaplap a ludas. Mostmár inkább arra lennék kíváncsi, hogy az alaplapon mi mehetett tönkre, és főként hogy mitől. Érdemes lehet kicserélni a kondenzátorokat hagyományos elektrolitra?
2020. jún. 2. 08:32
 3/3 A kérdező kommentje:

Illetve mint említettem, még csak nem is húzza le földre a tápegység zöld vezetékét, tehát nem is nagyon akar bekapcsolódni.

Ha én manuális megtenném ezt, az jó ötlet? Elvégre rosszabb már nem lehet.

2020. jún. 2. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!