Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM bővítés! Sziasztok. A...

Korsan Reis kérdése:

RAM bővítés! Sziasztok. A gépemben Asrock B85M Pro4 alaplap van. Ehhez van 2X4GB DDR3 1600 Mhz Corsair XMS3 RAM-om (CMX4GX3M1A1600C11). Szeretném 2x4GB ugyanilyen RAM-mal bővíteni. Az új RAM-okkal felszerelve nem indul el a gép. Hol lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Elővettem az alaplap dobozából a kézikönyvet, abban pedig azt írják, hogy 32GB-ig bővíthető. Az új RAM-okkal együtt most lenne 16GB-om. Külön odafigyeltem rá, hogy a RAM-ok az összes tulajdonságukban megegyezzenek. A PC-n a bekapcs gomb világít, ha benyomom, illetve az összes ventilátor dolgozni kezd, viszont a monitoron semmi nem jelenik meg. Végül néhány másodperc elteltével kikapcsol a gép, aztán megint elindul, majd újra kikapcsol. Ezt addig csinálja, míg én ki nem nyomom. Most kiszedtem a két újonnan vett RAM-ot, így fut a gép.


Rendszerem:

Win10 Pro x64 operációs rendszer

Asrock B85M Pro4 alaplap

2X4GB DDR3 1600Mhz Corsair XMS3 RAM (CMX4GX3M1A1600C11)

Intel Core I5 4590 LGA 1150 3.30 Ghz processzor

Gigabyte Nvidia GeForce GTX660 (2048MB GDDR5) videókártya

ADATA 128GB 2.5 SATA 6GB/s SSD (SP920SS)

Western Digital 1TB winchester (WD10EZRX)

Chieftech 500W táp (CTG-500-80P)


Azért írtam le ilyen részletesen, hogy ha ne adj Isten kompatibilitási probléma lenne, minél hamarabb kiderüljön. Elvileg az alaplapnak szeretnie kellene ezeket a RAM-okat, a többi összetevővel viszont nem tudom, mennyire lehet gond, van-e közük egymáshoz. Azt talán kizárhatjuk, hogy nem jól szereltem be, mivel alaposan megnéztem, hogyan van betéve a másik kettő, és ugyanúgy tettem be az újakat is.

Az ötleteket, segítséget előre is köszönöm!



2018. jan. 10. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad külön, csak az új Ramokat? Nem lehet hogy rosszak?
2018. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáltad már, hogy csak az új 2 ramot teszed bele egyesével a gépbe és úgy elindítani? Ha elindul, próbáltad másik helyre átrakni a ramot egyesével?


régi 85 m-es olcsó asrock lapoknál szeret meghalni a ram slot, elég sokat láttam már. Széria probléma.

2018. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De lehet a processzorban van a hiba:

[link]

Itt azt írja, hogy 32 GB-ig támogatja a memóriákat és csak Dual Channel-ben. Neked a 4 Ram-mal már Quad Channel-ed van.

2018. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Külön az újakat még nem próbáltam.

A Dualos dologban lehet valami, olvastam én is valami ilyesfélét, de most akkor a processzort kellene lecserélnem, ha ez a probléma áll fenn vagy az alaplapot? Nem világos számomra.

Az új RAM-okat magában már csak este lesz időm megnézni, de megírom majd, hogy mi történt vagy nem történt. Köszönöm az ötleteket!

2018. jan. 10. 11:43
 5/6 A kérdező kommentje:

Na most értem haza, be is szereltem az újonnan vett RAM-okat a régiek helyére, és úgy néz ki tökéletesen működik. Akkor valószínűleg tényleg ezzel a dualos dologgal lesz a probléma.

Viszont amit továbbra sem tudok, hogy DDR3 RAM-okkal fog egyáltalán működni ez az elképzelés? Bármelyik intel procit néztem, mindenhol a DDR4-et írták.

2018. jan. 10. 22:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Frissítettem a BIOS-t, illetve az alap 1333 MHZ-es opcióról átállítottam az 1600 Mhz-es verzióra. Úgy hiszem, ez utóbbi oldotta meg a problémám. Jelenleg mind a 16GB RAM a gépemben van. Köszönöm mindenkinek az ötleteket, javaslatokat.
2018. jan. 13. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!