Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Crosslink kábellel van két...

Yuda kérdése:

Crosslink kábellel van két otthoni gépünk összekötve, ami internetmegosztást biztosít. Hálózatban szeretnék játszani, ami nem megy. Külön beállítás kérdése volna, vagy más kábel szükséges hozzá? Részletes leírást szeretnék!

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A kábel jó. Nem írtad melyik játék, általánosságban annyit tudok mondani, hogy ha ismered a két gép IP címét (a hálózati tulajdonságok körül keresgélj, vagy Start/Futtatás, beírod, hogy cmd .Megjelenik egy fekete ablak, ott azt kell begépelni, hogy

ipconfig

Megjelenik a lista, benne lesz az ipcím pl.192.168.1.3.

Ha indítod a hálózati játékot, szokott lenni lehetőség az ipcím beírására, és akkor könnyebben megtalálják egymást a gépek.


Esetleg ha van tűzfalad, az is akadályozhatja a játékot. (Próbáld meg kikapcsolni, ha úgy megy a játék, akkor az a hibás. Az internetet kapcsold ki, hogy ne támadjanak amíg játszotok.)

2008. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészről talán inkább "Légyszives részletes leírást írjatok." az utasítgatás helyett...


Másrészről, ha megy a netmegosztás, akkor akkor a hálózatos játéknak is mennie kellene, tahát jó lenne, ha részleteznéd a dolgot, melyik játék, hogy próbáltátok, milyen beállításaitok vannak stb.


"Hogyan használjuk számítógépünket" c. kiskönyvet senkinek nincs kedve írnia...

2008. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az 2.hozzászóló sértésein átlépnék,így jobban fogja zavarni:D /nem utasítgattam,ezért írtam,hogy "szeretnék"/


A quake 3 -at próbáltam utoljára,készítettem egy külön szobát...de nem látják egymást a gépek...más játéknál sem sikerül,de sosem értettem miért.-megnézem a tűzfalat,de ha bármi ötlet van még, akkor SZERETNÉK még! :D köszönöm a tippeket!

2008. nov. 25. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik gép beállításai:

IP:192.168.1.1

Mask:255.255.255.0

Átjáró:192.168.1.1

Másik gép

IP:192.168.1.2

Mask:255.255.255.0

Átjáró:192.168.1.1

Tűzfalat mindkét gépen kapcsoljátok ki, mind a windows, mind a további tűzfalat, ha eset smart security-t használtok akkor jobb klikk ne szűrje a hálózati forgalmat, mert ESET sajnos mindent megfog:s

Fájl és nyomtatómegosztást engedélyezzétek

IPX/SPX protokollt telepítsétek, mert lehet kell a játék futtatásához.


Miután ezekkel végeztetek indítsátok el a parancssort

a 192.168.1.1-es IP-jű gépre írjátok be, hogy ping -t 192.168.1.2, a másik gépre pedig írjátok be, hogy ping -t 192.168.1.1 ha itt érkezik válasz, akkor elvileg minden beállítás helyes és a probléma nem itt keresendő

2008. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
..és valóban eset smart :D -akkor ez lesz!köszi a részletességet!
2008. nov. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!